Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Riven CT (Counter): Riven Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Riven CT (Riven counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Riven karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-99]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Riven karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Riven karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Riven counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Riven counter taktikleri

Riven oyunun erken evresinde son derece güçlü bir şampiyondur. Kısa süreli hasar takaslarına girişerek üstünlük kurmaya çalışacaktır. Onun hasar takası potansiyeline erişemeyeceğini hissediyorsan onunla hasar takasına girmemek için çaba göstermelisin. Koridor aşamasında farm yapmaya odaklanmak çok daha doğru bir tercihtir.

Riven her zaman hiper agresif bir oyun stiline sahip olacaktır. Bu agresif oyun stili sayesinde seni oyun dışı bırakmaya çalışacaktır. Mümkünse onun temel yeteneklerini boşa çıkarmaya çalışmalı ve yetenekleri bekleme süresindeyken hamle yapmayı denemelisin. Koridor aşamasında yapabileceğin en iyi hamle bu şekilde olacaktır.

Koridor aşamasında minyon dalgalarını dondurma yoluna gitmelisin. Minyon dalgalarını kulene yakın olan tarafta dondurarak avantaj elde edebilirsin. Çünkü bu sayede onun güçlü dalış becerilerini önemli ölçüde kısıtlamış olursun. Kule seni sürekli devam edecek olan hasar takası girişimlerinden koruyabilecek en önemli etken durumundadır.

Riven counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Riven oyunun orta evresinde ayrık ittirme yapmaya çalışacaktır. Bu ayrık ittirme denemeleri sırasında haritanın bir bölgesine baskı uygulamayı deneyecektir. Onun karşısına bir oyuncuyu göndererek koridoru kontrol altında tutmalısın. Bu sayede haritadaki görevlerin güvenliğini sağlayabilirsin.

Takım savaşları Riven için bir problem olabilir çünkü Riven kışkırtılmaya müsait bir şampiyondur. Riven sana doğru gelirse ona saldırıp kaçabilir ve ona rahatsız edici hasar verebilirsin. Canını azaltmayı başarabilirsen geri kaçmaya çalışacaktır. Bu durumda ona karşı hamle yaparak avantajı ele geçirmeye çalışabilirsin.

İyi bir Riven oyuncusu takım savaşında asla sana doğru koşmaz. Bunun yerine haritanın görünmeyen kısımlarında takılır ve yan kısımlardan saldırmaya çalışır. Buna engel olabilmek için haritanın belirli yerlerine totemler bırakmayı denemelisin. Ek olarak takım arkadaşlarına çok fazla yakın olmamalısın. Bu durumda Riven tek hamleyle hepinizi etki altında bırakabilecektir.

Riven’ın potansiyeli

Riven 3. seviye olduğu zaman hemen hemen tüm şampiyonlara karşı bire bir mücadeleye girişebilir. Özellikle koridor aşamasında üstünlük kurduğu bir şampiyona karşı oynuyorsa bunu çok daha kolay bir biçimde gerçekleştirir. Koridor aşamasında çok fazla ileri çıkıp ona hamle avantajı vermemek için çaba göstermelisin. Aksi durumda sana karşı üstünlük kurabilecektir.

Riven 6. seviye olduğu zaman güç artışı yaşayan şampiyonlardan biridir. Buna engel olabilmek için yapacağın tek şey ekstra zırh almaktır. Zırh kazandıran eşyalarla başlangıç yapmak koridor aşamasını garanti altına almanı sağlar. Çünkü bu sayede Riven’ın hasar potansiyelini azaltmayı başarabilirsin.

Riven temel eşyalarını tamamladıktan sonra oldukça güçlü hale gelir. Bu sayede dayanıksız olan veya tank olmayan herhangi bir şampiyonu ortadan kaldırma fırsatı elde eder. Takım savaşlarında ve gerekirse koridor aşamasında buna dikkat etmelisin. Sana doğru gelen bir rakip varsa tek yapman gereken geriye doğru kaçmaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap