Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Riot’un Yeni Oyunu Valorant Mobile Geliyor!

Riot tarafından geliştirilen Valorant hakkında yapılan yeni açılamada oyunun mobil platformlar için geliştirildiği belirtildi. Bu yenilik, Valorant’ın daha fazla oyuncuya ulaşmasını sağlayacak.

Geçtiğimiz yıl itibariyle Riot tarafından tanıtılan birinci şahıs nişancı türündeki Valorant, bir yıllık süreyi başarılı bir şekilde geçmeyi başardı. Yeni oyunu ile beklentilerini karşılamayı başaran Riot, oyunun daha fazla kişiye ulaşması adına Valorant Mobile sürümünü de geliştirmeye başlamış durumda. Riot tarafından yapılan açıklama ile birlikte resmiyet kazanan Valorant Mobile, PC sürümüyle benzer şekilde tasarlanacak.

Daha önce benzer bir süreci popüler League of Legends oyunu için de gerçekleştiren Riot, mobile sürüme farklı bir isim ile giriş yapmıştı. Bu bakımdan Valorant için de benzer bir durum yaşanabilir. Ancak mevcut açıklamalarda oyun için Valorant Mobile isminin tercih edileceği görülüyor.

Yapımcılar bazı ipuçlarını paylaştı

Duyuruda oyun için çok fazla detay paylaşılmamış olsa da Valorant'ın baş yapımcısı Anna Donlon birkaç detayı açıklığa kavuşturdu. Valorant Mobile için özellikle mobil deneyimde performanstan ödün vermek istemediklerini dile getiren Anne Donlon, oyun için özel bir kontrol listesinin hazırlandığını ve hiçbir detayın atlanmadan oyunun PC sürümüne benzer bir deneyim ile mobile aktarılacağını söyledi.

Oyunun mobile taşınması hakkında daha fazla ayrıntı verilmedi. Oyun için kesinleşen ilk detay ise platformlar arasında bir desteğin sunulmayacak olması. Bu nedenle mobil Valorant oyuncuları ile PC Valorant oyuncuları sadece aynı cihazları kullanan oyuncular ile eşleşebilecek.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap