Riot Games, Yeni Şampiyonun Çıkış Tarihini Erteledi

Riot Games, son çıkan şampiyon Vex'i planlanandan daha geç piyasaya sürmesinin ardından bir sonraki League of Legends şampiyonuna ait çıkış tarihini 2022'ye kadar ertelendiğini açıkladı. Bununla birlikte, bir sonraki şampiyonun Marksman sınıfında olması bekleniyor.

Riot Games uzun zaman sonra şampiyon yol haritası için bir güncelleme paylaştı. Yapılan paylaşım doğrultusunda, Vex'in planlanandan çok daha geç çıkarıldığı doğrulandı. Ayrıca bu geç kalmış adımın şampiyon çıkış programını etkilediği belirtildi.

Bir sonraki şampiyon 2022'de çıkacak

League of Legends'ın çiçeği burnunda şampiyonu Vex, 11.18 yamasının hemen öncesinde duyurulmuştu. Fakat resmi olarak çıkışı 11.19 yamasının ilk günlerini buldu. Çıktığı günün hemen ertesinde tüm dengeleri değiştirdi. Rakiplerini hasar bombardımanına tutan şampiyon çok geçmeden nerf aldı.

Yaşanan bu durum Riot Games açısından işleri biraz zora soktu denilebilir. Elde olmayan bazı faktörler şampiyon yol haritasındaki potansiyel ilerlemeyi etkiledi. Bu nedenle, Riot Games, 2021 yılının içerisinde herhangi bir yeni şampiyon çıkarmama kararı aldı. Yeni şampiyon için 2022 yılına kadar beklemek gerekecek.

Şampiyonlar takvime uyum sağlayamadı

Geliştiriciler aslında bir yıl boyunca her rol için bir şampiyon çıkarmayı uygun gördüklerini belirttiler. Tek istisnai durum orta koridora özgüydü. Bu bölgede Assassin ve Mage olmak üzere iki farklı şampiyona ihtiyaç olduğunun altını çizdiler. Buna göre yılda toplam 6 şampiyonun çıkarılması planlanmaktaydı.

Bu yıl benzer bir metodu devam ettirmek isteyen Riot Games, planlanan durumun epey gerisinde kaldığını açıkladı. Yıl sonuna doğru çıkarılması planlanan şampiyonların ikisi bir etkinliğin parçası olacaktı. Fakat geliştirme aşamasında işler beklendiği gibi gitmedi ve şampiyonlar takvime uyum sağlayamadı.

Her iki şampiyon için de geliştirme aşamasında kaydedilen ilerlemeden memnun olan geliştirici ekip, onları etkinliğe uyacak şekilde değiştirerek bir şeyleri berbat etmek istemediğini belirtti. Şampiyonların karakterlerine sadık kalmaya karar verilmesinin ardından bu iki şampiyonun gelişi 2022 yılına ertelendi.

Biri Marksman, öteki Support olacak

Şampiyon yol haritası takviminde 2022 yılına ertelenen şampiyonlardan ilki Marksman, ikincisi ise Support olacak. İlk olarak Marksman çıkarılacak ve birkaç yama sonra Support olan şampiyon oyuncuların beğenisine sunulacak. Riot Games, bu durumun 2022 yılına ait programı etkileyip etkilemeyeceği konusunda ise henüz net değil.

Önümüzdeki yıl planlanandan daha fazla şampiyon ile karşılaşabiliriz. 2022 yılının hemen başında çıkarılması beklenen Marksman ve Support şampiyonların detayları ise şimdilik belli değil. Riot Games geliştiricileri, birkaç ay içerisinde daha net bir plan ortaya koyabileceklerini ifade ettiler.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap