Riot Games, Yeni İstemcisini Yakında Yayınlayacak

Riot Games, büyüyen oyun kitaplığını tek bir noktadan gösterebilmek ve oyuncuların oyunlara daha kolay erişmesini sağlamak için yeni bir istemci yayınlayacak. League of Legends ile geliştiricilik macerasına başlayan firma, son yıllarda yayınladığı oyunlarla kitaplığını epey bir genişletti.

Riot Games'e ait olan hemen hemen her oyun kendine özgü bir launcher (başlatıcı) ile birlikte gelir. Burada tek istisna League of Legends'ın bir parçası olarak sunulan Teamfight Tactics oyunudur. Riot Games şimdi tüm bu oyun istemcilerini tek bir çatı altında erişmeyi mümkün kılacak.

Yeni istemci Ekim ayının başlangıcında yayınlanmış olacak

Riot Games'in sahip olduğu tüm oyunları tek bir çatı altında toplayacak olan istemci, 20 Eylül tarihinde yayınlanmaya başlayacak. Fakat, dünya genelindeki tüm oyunculara sunulması 4 Ekim tarihini bulacak. Böylece Riot Games, VALORANT'tan League of Legends'a tüm oyunları bir araya getirecek.

Riot Games, her bir oyun için kaygan animasyonlara sahip olan bir video yayınlayarak yeni istemcisinden bir kısmı oyuncularla paylaştı. Tüm Riot Games oyunları zaten çoklu oyun istemcisini kullandığı için yeni istemciye sahip olmak için teknik olarak ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmayacak.

Sadece masaüstü kısayollarını kullanarak VALORANT, League of Legends veya Legends of Runeterra gibi oyunlara girmeyi tercih eden oyuncular, bunu yapmaya devam edebilecekler. Ek olarak, oyunculara yeni Riot Gamesi istemcisine geçme seçeneği sunulacak.

Riot Games şimdilik herhangi bir depolama ayrıntısı açıklamadı. Bir nevi mevcut istemci için görsel bir düzenleme anlamına gelecek olan bu girişim, mevcut istemciden aşırı farklı bir boyuta sahip olmayacak.

Yeni Riot Games istemcisi için Vanguard şart olacak mı?

Riot Games'in yeni istemcisini indirmek için VALORANT oyununa ait olan anti-hile yazılımı olan Vanguard'ı indirmek zorunda olmayacaksınız. Her ne kadar yeni istemcide VALORANT'a ait bir açılış sayfa olacak olsa bile bu gerekli olmayacak.

Fakat, VALORANT oyununu oynamak istiyorsanız elbette Vanguard'ı indirmek zorunda kalacaksınız. Bunun dışında ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmayacak. VALORANT oynamıyorsanız, Vanguard konusunda endişelenmeden Riot Games'in yeni sunduğu istemciyi kolaylıkla kullanabileceksiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap