Riot Games, VCS Takımlarını Worlds 2021'e Dahil Etmeye Çalışıyor

Vietnam merkezli çeşitli haber sitelerine göre Riot Games, Worlds 2021 için VCS ekiplerini İzlanda'ya zamanında ulaştırmak için girişimlerini sürdürüyor. Daha önce yapılan açıklamada VCS ekiplerinin vize problemleri nedeniyle turnuvaya katılamayacakları belirtilmiş ve Play-In aşamasının formatı değiştirilmişti.

Worlds 2021 turnuvasının başlamasına üç haftadan çok daha kısa süre kalmış durumda. Buna rağmen Riot Games, Vietnam bölgesel ligi olan VCS temsilcilerinin turnuvaya katılmasını sağlamak için tüm şartları zorlamaya devam ediyor. Son gelişmelere göre Riot Games, VCS temsilcilerinin tüm masraflarını karşılamaya hazır.

VCS takımları Worlds 2021'e katılabilecekler mi?

9 Eylül tarihinde yapılan açıklama ile Worlds 2021 etkinliğinin İzlanda'nın başkenti Reykjavik'te gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Bununla birlikte duyuruda, devam eden global sağlık krizi nedeniyle Vietnam takımlarının etkinliğe katılamayacağı belirtilmişti. Ayrıca, seri başı olan VCS takımının hakkı LEC üçüncüsü Rogue'a devredilmişti.

VCS takımları Worlds 2021 ile birlikte üst üste üçüncü uluslararası etkinliği kaçırmış olacaklar. Çünkü VCS takımları daha önce gerçekleştirilen Worlds 2020 ve MSI 2021 etkinliklerine benzer sebepten ötürü katılma fırsatı elde edememişlerdi.

Vietnam medya kuruluşu thetao.vn tarafından elde edilen bilgilere göre Riot Games, Vietnam takımlarının Worlds 2021'e katılabilmesi için tüm şartları zorlamakta kararlı. Vietnam medyası tarafından sunulan bilgiler daha sonra VCS takımlarından Saigon Buffalo Esports sosyal medya yöneticisi Dat Nguyen tarafından Twitter'da paylaşıldı.

Bilgilere göre, 1 Eylül tarihli mektuplar VCS birincisi ve ikincisi olan GAM Esports ile Saigon Buffalo Esports'u Worlds 2021'e davet edildiğini gösteriyordu. VCS, global sağlık krizi nedeniyle yaz sezonunu iptal etmişti. Bu nedenle bahar sezonunda yer alan en iyi takımlar ligin temsilcisi seçilmişlerdi.

Buna ek olarak, mektuplarda Riot Games'in VCS takımlarının seyahat, sigorta, vize, konaklama ve yemek giderlerini karşılayacağı ifade ediliyordu. Bu teklifin Riot Games'in VCS takımlarının Worlds 2021'e katılımını sağlamak için ne kadar ısrarcı olduğunu gösterir niteliktedir.

Her ne kadar Riot Games tüm masrafları karşılamaya istekli olsa bile VCS takımlarına vize verileceği anlamına gelmemektedir. Zamana karşı bir yarışın olduğu unutulmamalıdır. Çünkü, katılım göstermesi durumunda VCS takımlarından Saigon Buffalo Esports Play-In aşamasında yarışacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap