Riot Games, LCK Takımları İçin Özel Jet Tuttu

Riot Games kesenin ağzını açtı ve LCK takımlarının İzlanda'ya ulaşmasını sağlamak için özel jet kiraladı. Worlds 2021'de LCK'yı temsil edecek olan dört takımın yer aldığı özel jetin maliyetinin ise yaklaşık olarak 345.000 dolar olduğu iddia edildi.

Korizon Esports tarafından sunulan ve uçuş izleme verilerine dayandırılan bilgilere göre Riot Games, geçtiğimiz yılın dünya şampiyonu ve bu yılın mutlak favorisi DWG KIA dahil olmak üzere Worlds 2021'e katılacak olan T1, Gen.G ve Hanwha Life Esports takımlarını, kiralanan özel bir jetle İzlanda'ya ulaştırdı.

Uçuş maliyetinin 345.000 dolar olduğu iddia edildi

Riot Games'in bu hamlesinden sonra elbette çeşitli spekülasyonlar ortaya çıkmaya başladı. Bu spekülasyonlardan en dikkat çekici olanı ise DRX'e bağlı olan yayıncı Marc "Caedrel" Robert Lamont'tan geldi. Ayrıca Riot Games için analist olarak çalışan İngiliz yayıncı, uçuş maliyetinin yaklaşık 345.000 dolar olduğunu iddia etti.

Ortaya atılan bu iddia hakkında Riot Games henüz bir açıklama yapmadı. Ek olarak, herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor. Diğer taraftan, dört Güney Kore takımını aynı anda turnuva bölgesinde olmasını sağlamak için kiralanan özel jet, 26 Eylül tarihinde İzlanda'ya ulaştı.

Her takımın seyahat macerası biraz farklı

Worlds 2021'e katılmaya hak kazanan takımların turnuvada yer alabilmesini sağlama görevi Riot Games için kaçınılmaz görevlerden biridir. Üstelik ortada devam eden bir küresel sağlık krizi varken bu görevin yerine getirilmesinin çok daha güç olduğu ortadadır.

Worlds 2021'e ev sahipliği yapacak olan İzlanda'ya gelecek olan her takımın seyahat macerasının farklı olduğunu söylemek mümkün. Avrupa'daki takımlar çok fazla zorluk çekmeyecekler. Avustralya gibi bölgelerden gelen takımların ise ekstra zorluk yaşamaları kaçınılmaz bir durum.

Örneğin, Okyanusya bölgesini temsil edecek olan PEACE takımının orta koridor oyuncusu James "Tally" Schute, Twitter'dan "30 saatlik seyahate hazır olduğunu" ifade eden bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım, bazı takımların seyahat zorluğunu açıklamak için önemli bir örnek olarak görülebilir.

Amaç takımlar arasındaki etkileşimi azaltmak

Güney Kore'nin en önemli e-spor organizasyonlarından biri olan LCK'yı temsil etmek için İzlanda'ya gelen dört takımın, özel jetle turnuvaya getirilmesi özel bir anlam ifade edebilir. LCK takımlarının aynı anda İzlanda'da olmasını sağlayan bu durum, takımların birbiriyle olan temasını en aza indirmesini sağlayan bir adam olarak görülüyor.

Bu türden bir adımın atılmasındaki en büyük etken ise T1 ekibinin geçtiğimiz günlerde yaşamış olduğu COVID-19 krizi olabilir. Bir çalışanının testinin pozitif çıkmasının ardından tüm takımın teste tabi tutulmasını sağlayan takım endişelenecek bir durum olmadığını açıklamıştı.

Her ne kadar masraf aşırı yüksek görülse bile her takımın Worlds 2021'e katılmasını sağlamanın en sağlıklı yolu bu olabilir. Örneğin, Vietnam takımları turnuvadan çıkarılmadan önce Riot Games'in tüm masrafları üstlenmek istemesi dahil çeşitli adımlar attığı unutulmamalıdır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap