Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Resident Evil Village Ne Zaman Çıkıyor?

Uzun zamandan beri beklenen ve takip edilen Resident Evil Village için resmi çıkış tarihi açıklandı. Açıklama ile birlikte bir demo versiyon ve fragman da paylaşıldı.

Resident Evil serisinin yeni versiyonu olacak Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021 tarihi itibariyle oyun severlere sunulacak. Serinin en son oyunu olacak Resident Evil Village için resmi açıklamalarda oyunun 8. Sürüm olacağı logodaki VIII sayısıyla belirtilirken, yapılan açıklama ile oyun için tüm soru işaretleri de giderildi.

Resident Evil Village Hangi Platformlara Geliyor?

Resident Evil Village, 7 Mayıs tarihi itibariyle PlayStation 5, Xbox X ve S, PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayarlarda oynanabilir durumda olacak. +18 yaş sınırı bulunan oyun, yeni versiyonunda da Türkçe desteğe sahip olmayacak. CAPCOM tarafından geliştirilen yeni versiyon, hayatta kalma ve korku türünde. Yüksek etiket fiyatlarıyla ek paketlere sahip olan oyunu, önceki versiyonları satın alan kişiler ücretsiz bir şekilde oynayabilecek.

Demo Versiyon Tanıtıldı

Yeni oyun için yapılan duyuruyla birlikte oyun fragmanı ve PS5 için demo versiyon da sunuldu. Çok fazla detay bulunmayan demo versiyonda, zindandan kaçmaya çalışan bir karakteri yönlendirmeniz gerekiyor.  Oyun hikayesi ise Resident Evil 7’nin bitiş noktasından birkaç yıl sonrasında başlıyor. Yeni bir başlangıç yapmak isteyen Ethan Winters ve eşi Mia, beklentilerinin çok ötesinde yeni olaylarla yüzleşiyor.

Resident Evil Village Paketleri Ne Kadar?

Oyun için ek paket ve özel sürümleri denemek isteyenler için Steam’de fiyatlar şimdiden netlik kazanmış durumda. Buna göre;

  • Resident Evil Village & Resident Evil 7 Complete Bundle – 359 TL
  • Resident Evil Village Deluxe Edition – 332,22 TL
  • Resident Evil Village ön sipariş - 279 TL

Oyun için dikkat çeken bir diğer detay ise oyun ile birlikte Resident Evil Re: Verse versiyonunun da gelecek olması. Ücretsiz, online oyun olacak bu versiyon, daha önce Resident Evil 3 ile denenmiş ancak oyunculardan beklenen ilgiyi görmemişti.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap