Resident Evil Netflix Dizisinin Oyuncu Kadrosunda Lance Reddick Yer Alıyor

Netflix, yakında yayınlanacak olan Resident Evil dizisiyle büyük bir yükselişe geçiyor. Dizi, aynı adı taşıyan devasa hayatta kalma-korku oyunu serisine dayanıyor ve Netflix'in ev sahipliği yaptığı Geeked Haftası'ndaki sunumlar sayesinde, artık korku serisinin en unutulmaz karakterlerini oynayan çoğu oyuncuları tanıyoruz.

Aktör Lance Reddick, kendi karanlık gündemi olan seçkin bir polis ekibi lideri olan Albert Wesker olarak ekranlara çıkacak. Reddick'e katılanlar arasında Ella Balinska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph ve Paola Nunez yer alıyor, ancak rolleri henüz açıklanmadı.

Detaylar genel olarak hala az ama Netflix'in paylaştığına göre dizi, oyunların planını tam olarak takip etmeyecek. Bunun yerine, iki zaman çizelgesinde gerçekleşecek: biri on dört yaşındaki Jade ve Billie Wesker kız kardeşleri takip ederken, diğeri ölümcül T virüsünün neredeyse insanlığı yok ettiği on yıldan fazla bir süre içinde geçiyor.

Dizinin ne kadar süreceği hakkında pek bir bilgi olmasa da, ilk sezonun sekiz birer saatlik bölümden oluşacağını biliyoruz.

Oyunlara geri dönecek olursak;

Oyunların dizilerine gelince, en güncel olan Resident Evil Village, eleştirel övgü ve ticari başarı elde etti. Oyun, kahramanı Ethan Winters'ın kızının kaçırılmasının ardından gizemli bir Avrupa köyüne gidişini konu alan Resident Evil 7: Biohazard'ın doğrudan devamı niteliğindedir ve orada, Lycans ve gizemli Five Lords gibi yeni korkularla yüzleşmek zorunda kalır.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap