Rengar CT (Counter): Rengar Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Rengar CT (Rengar counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Rengar karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-98]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Rengar karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Rengar karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Rengar counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Rengar counter taktikleri

Rengar oyunun başlangıcında güçlenmek için farm yapmaya çalışacaktır. Tek hedefi R yeteneğine ulaşabilmek ve daha etkili bir şekilde baskın düzenleyebilmektir. Onun dengesini bozabilmek için seviye anlamında geri kalmasını sağlayabilirsin. Bunun için karşı ormanı ziyaret edip güvenli bir şekilde kampları çalmaya çalışmak iyi bir fikir olacaktır.

Rengar’ın ormanını ziyaret ederken totem bırakmayı unutmamalısın. Böylece onun ne zaman ve nerede olduğunu kolayca takip edebilirsin. Eğer onu üst koridorda görürsen alt koridora baskın düzenlemeyi düşünmelisin. Bunu yapamayacak durumdaysan onun kamplarını çalmaya çalışmalısın. Ancak ormandaki görüş potansiyelini yitirmemek için çaba göstermelisin.

Rengar ne zaman canı az birini görse baskın düzenlemeye çalışacaktır. Çünkü R yeteneğinden güç sayede bunu etkin bir şekilde uygulama fırsatı elde edecektir. Mümkünse karşı baskın düzenlemeye çalışmalı ve onu gördüğün zaman takım arkadaşlarına haber vermelisin. Rengar’a bedavadan skor vermek demek onu durdurulması zor bir tehdide dönüştürmek demektir.

Rengar counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Rengar bir suikastçı şampiyondur. Dolayısıyla tek başına olan hedefleri ortadan kaldırmak için fırsat kollayacaktır. Takım arkadaşlarınla bir arada kalmaya çalışmalı ve mümkünse tek başına hareket etmemelisin. Tek başına hareket edersen ona skor alması konusunda destek sağlamış olursun.

Rengar, R yeteneğini kullanarak hamle yapmaya çalıştığında neler olup biteceğini tahmin etmeyi başarabilirsin. Onun hamle yaptığını gördüğün zaman anlık hasar ile onu hamle yaptığına pişman etmen gerekir. Bunu yapabilirsen takımındaki taşıyıcı şampiyonu en iyi şekilde korumuş olursun. Aksi durumda ona ekstra hamle fırsatı sunarsın.

Takım savaşlarında Rengar genel olarak hareketsiz olan veya dayanıksız olan şampiyona doğru hamle yapacaktır. Bu nedenle takım arkadaşlarına yakın hareket etmen önemlidir. Dayanıksız veya hareketsiz şampiyonları koruyabilmek için onların yakınında olmaya çalışmalısın. Zıplama potansiyelini engellediğin sürece Rengar’ın etkisini bir nebze olsun azaltmış olursun.

Rengar’ın potansiyeli

Rengar özellikle 6. seviye olduğunda önemli bir güç artışı yaşar. Bunun sebebi R yeteneğini kullanarak baskın düzenleyebilecek ve takım arkadaşlarına skor katkısı yapabilecek olmasıdır. Rengar 6. seviye olduktan sonra harita kontrolü konusunda daha istekli olman gerekir. Özellikle R animasyonunu fark eder etmez geri çekilmeye çalışmalısın.

Koridor aşamaları devam ederken Rengar’ın dolumlarına dikkat etmen gerekebilir. Çünkü Rengar bir şekilde 4 dolum elde etmeyi başarırsa önemli bir güç artışı elde eder. Rengar’ın dolum biriktirdiğini fark edersen geri çıkmalı ve onun dolumlarını tüketmesini beklemelisin. Ondan kaçmak için en güvenli yol budur.

Rengar’ın R yeteneği kullanılabilir olduğu zaman hemen hemen tüm şampiyonlardan çok daha güçlü bir suikastçı haline dönüşür. Bunun için yeteneğin bekleme süresini yakından takip etmeye çalışmalısın. Onun bir sonraki hedefi olmak istemiyorsan işini garantiye almak için buna ihtiyacın olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap