Renekton CT (Counter): Renekton Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Renekton CT (Renekton counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Renekton karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-97]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Renekton karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Renekton karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Renekton counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Renekton counter taktikleri

Renekton yetenekleri kullanılabilir olduğu zaman savaşmayı deneyecek bir şampiyondur. Yeteneklerini kullanıp geri çıkmaya çalıştığında onu yakalamalı ve hasar takasından avantajlı çıkmaya çalışmalısın. Çünkü bu tür durumlarda kendini savunacak bir yeteneği kalmayacaktır. Ancak kullandığı yeteneklerden çok fazla hasar almamaya özen göstermen gerekir.

Canı az olduğunda Renekton genel olarak Q yeteneğini kullanıp canını doldurmaya çalışacaktır. Bunu yapabilmesi için yeteneğin güçlendirilmiş olması gerekir. Ayrıca yeteneği sana isabet ettirirse daha fazla canı dolacaktır. Bu nedenle ona doğru bir hamle yapmadan önce Q yeteneğini kullanmasını beklemen gerekir. Böylece en doğru hamleyi yapabilmek için fırsat elde edebilirsin.

Renekton’un saldırı mesafesini asla hafife almamalısın. E yeteneğini kullanarak ileriye doğru atılabilecek ve aradaki mesafeyi kapatabilecek potansiyele sahiptir. Genel olarak hasar takasına bu şekilde girmeye çalışacaktır. Ancak yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Dolayısıyla bu zamanı farm yapmak, hasar takasında bulunmak ve can doldurmak için geçirmeye çalışmalısın.

Renekton counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Renekton takım savaşlarında bir şekilde can doldurmaya çalışacaktır. Güçlendirilmiş Q yeteneğini kullandığı zaman canını hızlı bir şekilde dolduracak olduğunu unutmamalısın. Bunun için can iyileştirme becerilerini eksilten eşyalara yönelmeye düşünebilirsin. Böylece onun canını düşük seviyede tutmayı başarabilirsin.

Renekton bir şekilde R yeteneğini kullanıp takımının arka tarafına geçmeye çalışacaktır. Onun hedefi taşıyıcı şampiyonlara olabildiğince hasar vermektir. Buna engel olmak için Renekton hamle yaptığı zaman geriye doğru çıkmalısın. Agresif bir Renekton karşısında bunu yapman çok kolay olmayabilir ama her fırsatı değerlendirmek zorunda olduğunu bilmelisin.

Renekton takım savaşlarının olmadığı dönemlerde ayrık ittirme yapmaya çalışacaktır. Onun ayrık ittirme yapmasına engel olmalısın. Bunu yapabilmek için onun karşısına birini göndermeyi düşünmelisin. Ancak minyon dalgalarına pek fazla yaklaşmamaya çalışmalısın. Çünkü sana doğru hamle yapıp güçlü bir dalış ile seni ortadan kaldırmaya çalışabilecektir.

Renekton’un potansiyeli

Renekton özellikle 3. seviye olduğunda ciddi bir güç artışı yaşar. Bunun sebebi tüm yeteneklerine erişebilecek olmasıdır. Seçtiğin şampiyon 3. seviye mücadelelerde iyi bir şampiyon değilse geride durmaya çalışmalı ve onun koridoru ittirmesine izin vermelisin. Bu durumda tek yapman gereken E yeteneğini takip etmektir. Çünkü sana doğru hamle yapabilmesinin tek yolu budur.

Renekton 6. seviye olduğu zaman güç artışı yaşar çünkü R yeteneğini kullanmaya başlayabilir. Bu durumda onun öfke barını kontrol etmeye çalışmalısın. Öfke barının yarısından fazlası dolu olduğu zaman çok dikkatli olmalısın. Çünkü bu tür durumda sana doğru hamle yapıp güçlü bir dalış gerçekleştirebilecektir. Tek yapman gereken canını yüksek tutmaktır.

Renekton ikinci temel eşyasını tamamladıktan sonra R yeteneğini kullanıp ikinci kez yetenek rotasyonu tercih edebilecektir. Buna engel olabilmek için özel yeteneğini kullandığı zaman ondan uzak durmalısın. Ona doğru hamle yapmaya çalışmadan önce eşyasından gelen güçlendirmenin sona ermesini beklemelisin. Ardından karşı hamle yapmaya çalışabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap