Renault Kiger Tanıtıldı

Fransız otomobil üreticisi Renault, Hindistan pazarı için tasarladığı yeni otomobili Renault Kiger'ı tanıttı. Renault Kiger, kompakt crossver sınıfında yer alıyor.

Renault Kiger, Hindistan pazarı için tasarlansa da bu sadece ilk etap için geçerli olacak. Otomobil, ilerleyen zamanlarda global olarak satışa sunulacak.

Dış Mekan

Renault Kiger, kompakt crossover sınıfına ait oluşunu dış mekanda taşıdığı çizgilerle belli ediyor. Hatlı tasarımı ve kaslı duruşu ile güçlü bir duruş sergiliyor. Otomobilin ön bölümünde Renault'un sık sık kullandığı büyük bir Renault amblemi yer alıyor. Kiger'ın ızgarasının etrafını ise üçlü aydınlatma grubu ve LED gündüz aydınlatmaları oluşturuyor.

Otomobilin arka bölümü de ön bölümü gibi kaslı bir görünüme sahip. Arka bölümde çıkıntılı ve C formundaki LED stoplar, tavan spoyleri, tavanda shark radyo anteni dikkat çeken noktalar oluyor.

İç Mekan

Renault Kiger, iç mekanda kullanıcılarını 7 inç boyutundaki gösterge paneli ve 8 inç boyutundaki multimedya ekranı ile karşılıyor. Otomobilin multimedya sistemi Android Auto ve Apple CarPlay desteği sunuyor. Ayrıca kablosuz şarj ünitesinin bulunması dikkat çekiyor.

Otomobilin arka bölümünde ise katlanabilir koltuklar ile bagaj hacmi iki katından fazla bir kullanım alanı sunuyor. Koltuklar normal durumda iken 405 litre bagaj hacmi sunan otomobil, koltuklar katlandığında ise 879 litre bagaj hacmi sunuyor.

Motor Özellikleri

Renault Kiger, 1.0 litre turbo ve 1.0 litre atmosferik motor seçenekleri ile sunuluyor. 1.0 litrelik turbo motor 100 beygir güç ve 160 Nm tork; 1.0 litrelik atmosferik motor ise 72 beygir güç ve 96 Nm tork üretebiliyor. Her iki motor seçeneği de düz vites ile sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap