Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Rek'Sai Karşısında Nasıl Oynanır?

Rek'Sai counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Rek'Sai karşısında yardımcı olacaktır.

Rek’Sai karşısında durabilmek kolay değildir. Birçok ormancı şampiyon bu konuda sıkıntı yaşar. Rek’Sai seçmiş oyuncuya karşı saygı duymaktan başka yapabilecek bir şeyin yoktur. Bu nedenle daha çok kendi ormanına odaklanman gerekir. Ormandaki görünürlüğü kaybetmemeli ve onun potansiyel konumunu tahmin etmeye çalışmalısın.

Rek’Sai çok farklı ve kendine özgü baskın yolları tasarlayabilen bir şampiyondur. Bu nedenle her zaman baskınlara karşı dikkatli olmalısın. Karşı baskın düzenlemek istiyorsan etrafa koyacağın totemlerden destek almalısın. Ancak onun ne yapacağı belli olmayan bir şampiyon olması işini zorlaştıracaktır. Çok dikkatli olman gerekir.

Rek’Sai özellikle E yeteneğini kaybettiği zaman hedefe bağlı kalmakta zorlanır. Bu yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Koridorda oynayan oyuncuların duvara çok yakın olmamaları bu açıdan önemlidir. Ormancı olan bir oyuncu için ise onun başarılı olabileceği baskın yollarını keşfedebilmek değerlidir. Hedefine uzak kalacak olan Rek’Sai etkinliğini kolayca yitirecektir.

Rek’Sai karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Rek’Sai özellikle grup halinde dolaşan takımlara karşı sorun yaşar. Çünkü alan hasarı veren bir kitle kontrol etkisi becerisi veya hasar potansiyeli yoktur. Genel olarak hedeflerini tek tek yakalamaya çalışır. Bunda başarılı olduğu sürece etkinliğini sürdürür. Bu nedenle takımınla birlikte hareket ederken yalnız kalmamaya özen göstermelisin.

Rek’Sai her ne kadar hareketli bir şampiyon olsa bile belirli dezavantajlara sahiptir. Bu dezavantajlardan en önemlisi dayanıksız olmasıdır. Hemen hemen oyunun her aşamasında dayanıksız bir şampiyondur. Bu nedenle ona odaklanıp onu ortadan kaldırabilmek için çaba gösterebilirsin. Ancak hiçbir zaman tek kalmamalısın. Çünkü hasar potansiyeli ortalamanın çok çok üzerindedir.

Karşı takımda Rek’Sai olması durumunda takım savaşlarının başlangıcına dikkat etmelisin. Bir ormancı olmasına rağmen takım savaşını başlatacak kişi o olmayacaktır. Çünkü yetenekleri ve dayanıklılık durumu buna izin vermez. Takım savaşı başladıktan sonra takımındaki en dayanıksız oyuncuya doğru hamlesini yapmaya çalışacaktır. Ona bu fırsatı vermemelisin.

Rek’Sai’ın potansiyeli

Rek’Sai özellikle 3. seviye olduğunda çok güçlüdür. Koridor aşamasındaki takım arkadaşının çok dikkatli olması gerekir. Çünkü Rek’Sai bu seviyede baskın düzenlemeye çalışacaktır. Hedeflediği koridorun neresi olduğunu bilmiyorsan tüm koridorları baskına karşı uyarmayı düşünebilirsin. Karşı baskın düzenleme konusunda çok istekli olmamalısın çünkü bu seviyelerde onun gücüyle başa çıkamazsın.

Rek’Sai ikinci güç artışını 6. seviye olduğunda yakalar. Bu seviyeden sonra daha fazla hasar vermeye başlar. Düellolarda çok daha etkin bir şekilde kendini gösterir. Karşısındaki ormancı şampiyonun dayanma şansı oldukça düşüktür. Genelde kaçmaya çalışacak olan bir şampiyonla oynuyorsan ona karşı hamle yapmak gibi bir hata yapmamalısın.

Orman eşyasında yapacağı güçlendirme sonrasında Rek’Sai en basit yetenek kombinasyonunu kullanarak hedefini tek hamlede ortadan kaldırabilecek potansiyele ulaşabilir. Bu eşyayı aldığı zaman çok dikkatli olmalısın. Özellikle 9. dakika ve öncesinde kimsenin onunla boy ölçüşemeyeceğini unutmamalısın. Onun hasar potansiyeline saygı göstermeli ve güvenli oyunu tercih etmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap