Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Redmi K40 3’lü Kamera İle Gelecek

Xiaomi'nin Redmi K40 olarak adlandırılan yeni modeli için ilk paylaşım yapıldı. Görsellerde cihazın 3’lü kamera ile geleceği görüldü.

25 Şubat tarihi itibariyle piyasaya sunulması beklenen yeni model Redmi K40 için marka tarafından resmi bir poster yayınlandı. Yayınlanan görüntülerde telefonda özellikle arka tarafta yer alacak üçlü kameranın olduğu görülürken, kameraların yapay zeka ile destekleneceği de öğrenildi.

Redmi K40 kamerasıyla üstün performans sunabilir!

Dikey olarak yerleştirilmiş arkadaki 3’lü kamera, görüntü performansını üst seviyeye çıkaracak. Yayınlanan resmi poster ile birlikte tasarıma yönelik de pek çok ipucunun sunulduğu yeni modelde oldukça güçlü donanımların kullanılması bekleniyor.

Bugüne kadar yapılan paylaşımlara göre Redmi K40 Pro modeli Snapdragon 888 yonga setine sahip olacak. Bir alt model olarak kabul edilen Redmi K40 ise kutudan Snapdragon 870 yonga seti ile çıkacak. Cihazlar için yapılan testler sonrasında donanımlar ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak mümkün olurken, telefonda 4500 mAh pil kapasitesi ve Android 11 işletim sisteminin yer alması bekleniyor.

AMOLED ekran ile kullanıcılara sunulması beklenen telefonda, ekran altında parmak izi tarayıcısı teknolojisine de yer verilecek. Konu ile ilgili yapılan paylaşımlar ve şirket tarafından yapılan açıklamalarda Redmi K40serisinin üçüncü bir modele sahip olabileceği de belirtildi. Redmi K40Pro ve Redmi K40 olmak üzere modeli ile kesin bir şekilde çıkış yapacak seride Redmi K40s adlı üçüncü bir versiyon da görülebilir.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap