Redmi İlk Notebook Modelini Piyasaya Sunuyor

Redmi, notebook segmentine yeni modeliyle güçlendiriyor. Yeni model RedmiBook adıyla piyasada yer alacak ve Çin dışındaki ilk model olması nedeniyle dikkat çekecek.

RedmiBook adıyla yeni bir modeli piyasaya sunacak olan Redmi, yeni modeli sayesinde güçlü bir alternatif sunmaya hazırlanıyor. 3 Ağustos tarihinde Hindistan’da tanıtılacağı resmi bir şekilde duyurulan RedmiBook, bugüne kadar şirket tarafından sadece Çin’de satılıyordu. 2019 yılında ilk defa RedmiBook modelini geliştiren şirket, bu tarihten itibaren Çin dışındaki pazarlarda yer almamıştı.

Ancak son yıllarda gösterilen ilginin çok olması, şirketin daha fazla pazarda yer almasını sağladı ve Çin dışında ilk defa RedmiBook Hindistan’da yer alacak. Yeni modellerin Xiaomi notebook serisinin altında konumlanması bekleniyor. Yeni RedmiBook modeliyle birlikte Redmi’nin evden çalışma ve eğitim sürecini hedefliyor.

Pandeminin devam etmesiyle birlikte ihtiyacın devam etmesi, RedmiBook’un piyasada yüksek satış rakamlarına ulaşmasını sağlayabilir.

RedmiBook Teknik Özellikleri Neler?

RedmiBook için bugüne kadar edinilen bilgiye göre modelde yer alacak özellikler şöyle;

  • Ekran: FullHD çözünürlüklü 15.6 inç ekran
  • Renk: Kömür grisi
  • İşlemci: Intel 11. Nesil Core i3 ve Core i5 Tiger Lake işlemci
  • Depolama: 256 GB ve 512 GB SSD seçenekleri
  • Şarj: 65W hızlı şarj

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap