RealMe’den Ucuz Akıllı Telefon Müjdesi Geldi

Türkiye piyasasına hızlı bir giriş yapan ve akıllı telefon sektöründe kendisine iyi bir yer açan Realme markası yeni akıllı telefonunu tanıttı. Ucuz telefon parolasıyla piyasaya çıkacak akıllı telefonu yakından tanıyalım.

RealMe’nin 5G özellikli olup en ucuz olmayı hedeflediği yeni telefonu RealMe 7 5G’yi tanıttı. Asya ve Avrupa’nın 5G özellikli en uygun telefonu olan RealMe 7 5G, Xiaomi’de alışık olduğumuz delikli ekran ve minimalist tasarımlı ince çerçevesiyle geniş bir ekran sunuyor.

Hemen her iddialı telefonda olduğu gibi RealMe 7 5G’de de ekran yenileme hızı 120 Hz ile oyunlarda ve menüde akıcılık sağlayacak. Ekran boyutu 6.5 inç olan akıllı telefon, gücünü MediaTek 800U’dan alıyor. Performans bakımından da iddialı olan RealMe 7 5G, 8GB RAM ve 128 GB saklama alanı sunuyor.

Arka kamerası 48 MP olacak

RealMe 7 5G’nin kamera detayları da belli oldu. Arkada 48 MP’lik 4 adet 1,8 diyafram kameranın bulunduğu telefonda; 8 MP ultra geniş açı kamera ve 16 MP’lik ön kamera takip ediyor.

RealMe 7 5G’nin öne çıkan özelliklerinden birisi de yeni nesil 5G’li 2 hat takılabilmesi. İki hattı aynı anda çalıştırabilen telefonun enerji ihtiyacı ise 5 bin mAh’lık batarya ile karşılanıyor.

RealMe 7 5G’nin fiyatı ne kadar?

Android 10 işletim sistemiyle gelen RealMe’nin yeni akıllı cihazı Türkiye’ye vergiler hariç 2 bin 811 liraya gelmesi beklenirken ''Black Friday'' indirimiyle vergiler hariç 2300 lira olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap