Razer, Xbox Konsolları İçin Tasarladığı Kablosuz Kulaklıklarını Satışa Sundu

Yeni nesil oyun konsollarının çıkış tarihi yaklaştıkça konsollar için donanım üreten firmalarda ürünlerini satışa sunmaya başladı. Oyuncu ekipmanları üreten Razer’da Xbox uyumlu yeni kablosuz kulaklarını satışa çıkardı.

Merakla beklenen ve çıkış tarihine günler kalan konsollar için oyuncular kadar ekipman üreten firmalar da heyecanlı. Bu bağlamda oyuncu ekipmanları üreten Razer markası da Xbox Series X ve Xbox Series S için tasarladığı yeni oyuncu kulaklığı ile dikkatleri üzerine topladı.

Kaira Pro ve Kaira’nın ortak yönlerinde iletişim alanındaki özellikleri ve konsollara uyumluluk yer alıyor. Her iki kulaklıkta Triforce Titanium 50 mm sürücülere sahip. Kaira Pro ve Kaira gömülü bir mikrofona sahip ancak gürültü engelleme özelliği ile ön plana çıkan Razer Hyperclear Supercardioid Mic her iki kulaklığa da entegre olabiliyor. Ayrıca her iki kulaklık daha önce çıkan konsolu olan Xbox One'da çalışıyor.

Kaira ve Kaira Pro ismi verilen kablosuz kulaklıklar ortak özelliklere sahip olduğu kadar farklı özelliklere de sahip. Kaira Pro ve Kaira isimli kulaklıklarda bulunan Bluetooth 5.0 desteği bulunuyor fakat Kaira Pro tüm bluetooth bağlantısı destekleyen cihazlarla uyumlu iken Kaira sadece Xbox konsolları ile bağlantı kurabiliyor. Bir diğer farklılık ise Kaira Pro’da bulunan Chroma RGB ışıklandırma sisteminde ortaya çıkıyor. Chroma RGB ışıklandırma sistemine sahip olan Kaira Pro, daha yüksek batarya kapasitesine sahip. Kaira Pro, Chroma RGB kullanılırken 15 saat, kullanılmadığında 20 saat batarya ömrüne sahip iken Kaira ise 15 saat batarya ömrüne sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Fiyatı Ne Kadar?

Kaira Pro 150 dolar, Kaira ise 100 dolar fiyat etiketi ile Razer Store' da satışa sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap