Razer, Tomahawk İsimli Bilgisayarını Satışa Sundu

ABD merkezli, oyuncu ekipmanları üreten Razer firması, Razer Tomahawk adında oyuncu bilgisayarını satışa sundu. Bilgisayar, küçük yapısı ve içerdiği donanımları ile dikkat çekiyor.10 litrelik hacme sahip olan Razer Tomahawk sadece oyuncu bilgisayarı değil, profesyonel iş hayatına da hizmet edebilecek şekilde tasarlanmış ve bazı donanım tercihlerini değiştirme hakkı kullanıcılara sunulmuş.

Bilgisayar, gücünü Intel Core i9-9980HK işlemcisinden alıyor. Ekran kartında ise başlangıç olarak dahili ekran kartına sahip ancak NVIDIA GeForce RTX 3080 seçeneği de kullanıcılara sunuluyor. Bilgisayarın depolama ve bellek (RAM) seçenekleri de oldukça iyi seviyede.

Bu bağlamda kullanıcılara, depolama alanında 512 GB SSD ve 2 TB HDD sunuluyor. RAM seçeneği ise 16 GB kapasiteli olarak sunuluyor. Bilgisayar, tüm donanımları sorunsuz çalıştırması için 750W PSU’ya sahip. Razer Tomahawk, tasarımsal olarak küçük yapısının yanında Razer Chroma RGB sistemine de sahip. RGB sistem, 150’den fazla oyunla uyumlu olarak çalışabiliyor.

Razer Tomahawk bağlantı desteklerinde ise Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, dört adet USB. 3.2 Type-A, iki adet USB 3.2 Type-C, iki adet Thunderbolt 3 ve 3.5 mm jack girişleri sunuyor.

Razer Tomahawk Fiyatı Ne Kadar?

Razer, Tomahawk isimli bilgisayar başlangıç seviyesinde 2.399 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuyor. 2.399 dolarlık fiyata GeForce RTX 3080 ekran kartı dahil değil.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap