Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Rakan CT (Counter): Rakan Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Rakan CT (Rakan counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Rakan karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-94]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Rakan karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Rakan karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Rakan counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Rakan counter taktikleri

Rakan her zaman W yeteneğini kullanarak bir mücadele başlatma taraftarı olacaktır. Koridor aşamasında ileriye doğru hatalı bir adım atman durumunda onun bu hamlesiyle karşı karşıya kalabilirsin. Koridor aşamasında ileri doğru çıkma hamlelerini olabildiğince kısıtlama yoluna gitmelisin. Özellikle Rakan’ın W yeteneği kullanılabilir olduğunda daha geride durmalısın.

Rakan genel olarak haritada dolaşıp diğer koridorlara yardım etmeye çalışan türde bir şampiyondur. Koridor aşamasında her şey durağan bir durumdaysa gezintiye çıkacaktır. Buna engel olabilmek için koridoru ittirmeye çalışmalı ve onun gezintiye çıkmasına engel olmalısın. Bu sayede oyunun başlangıcındaki etkinliğini azaltmayı başarabilirsin.

Rakan’ın hasar potansiyeline saygı duymak zorundasın. Bir destek şampiyonu olmasına rağmen anlık hasar potansiyeli oldukça yüksektir. Bir destek şampiyonuna göre vereceği hasarın boyutu çok yüksek olabileceği için dikkatli olmalısın. Özellikle canın az ise bir şekilde geri can kazanmaya çalışmalı veya çok fazla agresif oynamamalısın.

Rakan counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Rakan genellikle yan bölgelerden gelip savaş başlatmaya çalışacak bir şampiyondur. Takım savaşlarını başlatma konusunda ondan daha iyisini bulabilmek neredeyse imkansız gibidir. Buna engel olabilmek için bulunduğun alanın sağ ve sol kısımlarına totemler koyarak haritada görünürlük elde etmeye çalışmalısın.

Haritanın dar alanlarında savaşmamak için çaba göstermen gerekir. Özellikle orman bölgesi, ejder çukuru ve Baron çukuru gibi alanlarda dikkatli olmalısın. Çünkü bu tür bölgelerde Rakan birden fazla şampiyonu etkileme şansına sahip olacaktır. Takım savaşının gidişatı açısından bu istenmeyen bir şeydir.

Rakan’ın temel yetenek kombinasyonu R > W şeklindedir. Bu kombinasyon kitle kontrol yeteneği tarafından etkisiz bırakılabilmektedir. Rakan sana doğru ilerlerse dikkatli olmalı ve bir şekilde onun yer değiştirmesini sağlamalısın. Bunu başarabilmek için kitle kontrol yeteneklerinden güç alabilirsin. Hedeflediği noktaya ulaşamaması için yapman gereken tam olarak budur.

Rakan'ın potansiyeli

Rakan birçok şampiyon gibi 6. seviye olduğu zaman epey güçlenir. Rakan 6. seviye olduktan sonra pozisyon alma konusunda çok dikkatli olmalısın. Çünkü ileriye doğru atacağın yanlış bir adım sonrasında onun yetenek kombinasyonuna yakalanman söz konusu olabilir. Bunun için takım arkadaşlarınla iletişim halinde olmaya çalışmalısın.

Rakan birçok şampiyonun aksine çizmelerini tamamladığı zaman güç artışı yaşar. Çünkü çizmelerini tamamlaması demek basit bir biçimde haritada gezmeye başlaması anlamına gelecektir. Aldığı çizmeye ve yaptığı yükseltmeye çok dikkat etmelisin. Burada yapacağı tercih onun oyun stilini ortaya koyacaktır.

Rakan özellikle gereğinden fazla uzamış olan hasar takası mücadelelerinde çok iyi değildir. Bunun temel sebebi ise dayanıksız bir şampiyon olmasıdır. Bunu avantajlı bir şekilde kullanabilmek için onun yeteneklerinden kaçmaya çalışmalısın. Yetenekleri beceri atışı olduğu için bunu başarman biraz daha kolay olacaktır. Bunu başardıktan sonra hasar takasını devam ettirerek onu cezalandırmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap