Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Quinn Karşısında Nasıl Oynanır?

Quinn counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Quinn karşısında yardımcı olacaktır.

Quinn oyunun erken evresinde hasar takası konusunda sana üstünlük sağlayabilecek güçlü bir şampiyondur. Bu nedenle oyuna zırh veren bir eşya ile başlamak çok iyi bir fikir olabilir. Yatırımını bu şekilde yapmak istemiyorsan koridor aşamasında pasif bir oyun stili tercih etmeli ve sadece farm yapmak için çaba göstermelisin.

6. seviye olduğu zaman Quinn özel yeteneğine ulaşır ama bu yetenek ona çok büyük katkılar sağlamaz. En azından seçecek olduğun şampiyon açısından çok daha etkili bir R yeteneğine kavuşacağından emin olabilirsin. Birçok şampiyon 6. seviye olduğunda güç artışı yaşasa bile Quinn bu kervanın bir üyesi değildir.

Quinn anlık hasar potansiyeli olan bir şampiyondur. Bu nedenle onun karşısında dururken canının yüksek olmasına dikkat etmelisin. Canın yüksek olduğu zaman seni ortadan kaldırma konusunda çok fazla şansa sahip olmayacaktır. Bunu avantajlı bir biçimde kullanırsan koridor aşaması dahil olmak üzere oyunun genelinde ona karşı üstünlük kurmayı başarabilirsin.

Quinn Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Quinn’i öldürmek istiyorsan E yeteneğini takip etmelisin. E yeteneği kullanılabilir durumda olmadığı zaman senden kaçma şansını yitirmiş olacaktır. Bu nedenle onu kovalayıp skor elde etmek çok daha kolay hale gelir. Bir şekilde onu oyuna getirerek E yeteneğini erkenden kullanmasını sağlamalısın.

Quinn haritada gezmeyi seven şampiyonlar arasında yer alır. Buna engel olabilmek için mutlaka koridoru ittirmeye çalışmalısın. Bu sayede onun tecrübe puanı ve altın kaybetmesine neden olabilirsin. Haritada gezinme kabiliyetini iyi bir şekilde kullanamayan Quinn koridora geri geldiğinde kaybetmiş olduğu altın ve deneyim puanı nedeniyle zor anlar yaşayacaktır.

Koridor aşaması dahil olmak üzere oyunun genelinde pasif yeteneğinden gelen otomatik saldırı güçlendirmelerine karşı dikkatli olmalısın. Bu yetenek Quinn’e olabildiğince fazla hasar katkısı yapar. Bunu boşa çıkarabilirsen çok iyi bir iş başarmış olursun. Aksi durumda Quinn olağanüstü derecede yoğun hasarlar verebilecektir.

Quinn'in Potansiyeli

Quinn’in oyunun başlangıcındaki hasar potansiyeline saygı göstermeli ve ilk seviyelerde onunla hasar takasına girişmeye çalışmamalısın. Pek çok koşulda avantajlı çıkacak olan taraf o olacaktır. Bir şekilde sürdürülebilirlik konusunda kendini garantiye almalı ve canının yüksek olmasını sağlamalısın.

6. seviye olduğunda Quinn haritada gezinmeye başlayacaktır. Üst koridorun etrafına doğru bir şekilde totem yerleştirmeyi başarırsan onun hareketlerini takip edebilirsin. Böylece haritada gezinme potansiyelini önemli ölçüde azaltmış olursun. Gözden kaybolan bir Quinn söz konusu olduğunda her koridorun dikkatli olması gerekir.

Quinn oyunun erken evresiyle orta evresi arasındaki dönemde çok güçlüdür. Ancak oyun uzadıkça takım savaşlarında etkisiz kalmaya başlar. Onunla bire bir mücadeleye girişmek yerine onu takım savaşlarına zorlamaya çalışmalısın. Böylece ona skor avantajı vermeden oyunun ilerlemesini ve beraberinde onun oyundan düşmesini sağlamış olursun.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap