Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Qualcomm, Nuvia İle Gücüne Güç Katacak

Son zamanlarda akıllı telefonlarda kullanılan işlemcileri ile adını duyuran Qualcomm, CPU konusunda oldukça başarılı olan Nuvia’yı 1,4 milyar dolara satın aldı.

Qualcomm son olarak Xiaomi Redmi K40 da kullanılan işlemcisi Snapdragon 888 ile ses getirmişti. Kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunabilmek için Nuvia’yı satın alan Qualcomm'un şimdiden mobil CPU oyununda Apple’ı geride bırakacağı konuşulmaya başlandı. Satın alınan Nuvia şirketi ile ilgili bilgi verecek olursak; yüksek performanslı mobil işlemciler, bilgi işleme dayalı uygulamalar ve cihazlara güç yönetimi konusunda sektörün liderliği konumunda. Şirket teknoloji tasarımı ve CPU konusunda kendini kanıtlayan, birinci sınıf bir ekibe sahip.

Nuvia CPU’lar, Qualcomm’a ürün çeşitliliği konusunda katkı sağlayacakken aynı zamanda akıllı telefonlara, dijital kokpitlere, yeni nesil laptoplar ve hatta Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemlerine alt yapı ağ ve çözümleri konusunda güç verecek.

Qualcomm’un Teknoloji Sorumlusu Jim Thompson ve Nuvia SEO’su Gerard Williams satın almaya dair açıklamalar yaptı.

Qualcomm Baş Teknoloji Sorumlusu Jim Thompson: “Yüksek performanslı, düşük güçlü işlemciler ve son derece entegre, karmaşık mobil işlemciler oluşturmak DNA’mızın bir parçası. Nuvia’nın yüksek performanslı tasarım konusundaki derin anlayışını eklemek ve Nuvia’nın CPU’larını Snapdragon ile entegre etmek, sektör lideri grafik kartımız ve yapay zeka ile birlikte bilgi işlem performansını yeni bir düzeye taşıyacak.” diye konuştu.

Nuvia SEO’su Gerard Williams ise: “CPU performans liderliği, bilgi işlem inovasyonunun bir sonraki çağını tanımlamada ve sunmada kritik olacak. Nuvia ve Qualcomm’un birleşmesi, sektörün çıtasını belirleyen yeni bir yüksek performanslı bilgi işlem platformları sınıfı oluşturmayı amaçlayacak.” açıklamasını yaptı.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap