PUBG Mobile Oda Nasıl Kurulur?

PUBG Mobile inanılmaz derecede büyük bir oyundur. Çevrimiçi olarak rastgele bir grup insana karşı oynamak her zaman eğlenceli olsa bile bazen tanıdığınız insanlara karşı oynamak istersiniz. Belki sıradan bir yarışma düzenlemek istiyor olabilirsiniz.

Sonuçta, PUBG Mobile'da oyunu düzenli olarak oynamayı seven birçok oyuncu vardır. Bu nedenle oyun, kendi oyunlarınızı barındırabileceğiniz ve kurallar koyabileceğiniz bir özel oda oluşturma seçeneği sunmuştur. PUBG Mobile'da oda kurmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir.

PUBG Mobile Oda Kurma: Oda Kartı

PUBG Mobile'da özel bir oda oluşturmak için Oda Kartı adında bir özel nesneye ihtiyacınız olacaktır. Oda Kartı olmadan PUBG Mobile'da özel bir oda oluşturamazsınız. PUBG Mobile'da Oda Kartı temin etmenin birkaç farklı yolu vardır.

Mağazadan Satın Alım

PUBG Mobile'da Oda Kartı bulacağınız ilk yer Mağaza kısmı olacaktır. Mağaza kısmından Oda Kartı satın alarak istediğiniz özelliklerde bir oda oluşturmayı başarabilirsiniz. Ancak mağazadan satın alım gerçekleştirerek Oda Kartı satın almak, Oda Kartı temin etmenin tek yolu değildir.

Mağazadan satın alım her ne kadar en kestirme yol olsa bile tercih edebileceğiniz tek yol olmamalıdır. Mağazadan satın alım gerçekleştirmeden önce Elite Royale Pass ve klan puanıyla alım gibi detayları göz önünde bulundurmalısınız.

Elite Royale Pass Kullanımı

Elite Royale Pass, PUBG Mobile'da satın alınabilecek en iyi şeylerden biridir. Çünkü size her sezon Oda Kartı dahil olmak üzere pek çok harika özel öge sunmaktadır. Bu nedenle genel olarak PUBG Mobile'da yapılacak en iyi yatırımlardan birisidir.

Ayrıca, Elite Royale Pass'ta seviye 100 olduğunuz zaman Elite Royale Pass satın almak için kullandığınız tüm UC'nizi geri kazanırsınız. Bu, her sezon Elite Royale Pass'ı almak için aslında yalnızca bir kez yatırım yapmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Klan Puanı Kullanımı

Tüm bunlara ek olarak klan puanlarını kullanarak klan mağazası üzerinden bir Oda Kartı satın alabilirsiniz. Ancak, bu tek kullanımlı bir Oda Kartı olacaktır. Bu nedenle yalnızca bir kez kullanabilirsiniz. Bu Oda Kartı, satın alma başına 300 puana mal olacaktır.

Çeşitli klan görevlerini tamamlayarak klan puanı kazanabilirsiniz. Klan mağazasını kullanmak ve klan görevleri almak için önce bir klana katılmanız gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca, PUBG Mobile'da ücretsiz bir biçimde oda kurmanın tek yolu budur.

PUBG Mobile'da Nasıl Oda Kurulur?

Oda Kartı aldıktan sonra en önemli adımı zaten atmış olacaksınız. Artık yapmanız gereken oda kurma adımlarını takip etmekten başka bir şey değildir. PUBG Mobile oyununa giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda yer alan mod seçimi seçeneğine tıklamalısınız.

Açılan pencerenin sol alt kısmında "Oda" adını taşıyan bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak oda oluşturma işlemini doğru geçiş yapabilirsiniz. Ancak öncesinde diğer oyuncular tarafından kurulmuş olan odaları görebilirsiniz.

Bu oda listesinin sağ alt kısmında Oda Oluştur seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak oluşturacağınız odayla ilgili detaylara yer verebilirsiniz. Bu detayları doldurduktan sonra odaya arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Ayrıca odanıza diğer oyuncuların katılabileceğini unutmamalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap