PUBG Mobile'da Jiroskop Nasıl Kullanılır?

PUBG Mobile'da jiroskopun ne olduğunu öğrenmek ister misiniz? PUBG Mobile'daki jiroskop nedir ve hassasiyet ayarları nasıl yapılır? Jiroskop, PUBG oynarken hedefleri hedefleme konusunda size yardımcı olduğu için en önemli özelliklerden biridir.

PUBG Mobile'da jiroskop kullanımı konusunda bilgi sahibi olarak telefondaki hedeflemeleri daha güçlü hale getirebilirsiniz. PUBG Mobile rakiplerine göre bir dizi farklı seçenek sunmaktadır. Bunlardan birisi oyunculara nişan almak için jiroskop kullanmalarına izin verilmesidir.

PUBG Mobile'da Jiroskop Nedir?

Android olan çoğu akıllı telefonda yerleşk bir jiroskop sensörü bulunur. Jiroskop, kullanıcının gerçek hareketinin doğru şekilde analiz edilebilmesi için dönme ve sapma hareketlerinin iyi ölçümlerini yapabilecektir. PUBG bunu farklı şekilde kullanmaktadır.

PUBG Mobile bunu kullanıcıların baş parmağıyla ekranı kaydırması yerine cihazın eğimini kullanarak nişan almalarına izin vermek için kullanır. Jiroskopla nişan almak açıkça herkes için doğru seçim değildir. Ancak beğenmeniz durumunda nişan alma hızınızı artırmayı başarabilirsiniz.

PUBG Mobile'da Jiroskop Kullanımı

PUBG Mobile'da jiroskop kullanımı oldukça basit olmasa bile bunu aktif hale getirmek oldukça basittir. PUBG Mobile'ı başlatın ve ana ekranın yüklenmesini bekleyin. Sağ alt tarafta yer alan dişli simgesine tıklayarak Ayarlar kısmını açın.

Ayarlar kısmında olduğunuz zaman Genel kısmına gelin. Genel kısmında ise bulmanız gereken seçenek Jiroskop olacaktır. Jiroskop seçeneğinin altında daima açık, dürbün aç ve kapat şeklinde üç seçenek olacaktır. Varsayılan olarak bu seçenek kapalıdır.

Jiroskop daima açık olsun istiyorsanız daima açık seçeneğini seçmelisiniz. Sadece dürbün açıldığında açık olmasını istiyorsanız dürbün aç seçeneğini seçmelisiniz. Seçimi yaptıktan sonra oyuna girmeli ve durumu test etmelisiniz. Eğer hoşunuza gittiyse jiroskobu kullanabilirsiniz.

PUBG Mobile Jiroskop Hassasiyeti

PUBG Mobile'da jiroskop kullanımı için hassasiyet çok önemlidir. Bunun için Ayarlar kısmına girdikten sonra sağ taraftaki menüden Hassasiyet seçeneğine gelmelisiniz. Burada jiroskop için çeşitli hassasiyet ayarları yapabileceğinizi unutmamalısınız. Önerdiğimiz ayarlar şu şekildedir:

  • 3. Şahıs Dürbünsüz - 100%
  • 1. Şahıs Dürbünsüz - 95%
  • Lazer - 90%
  • 2x Dürbün - 75%
  • 3x Dürbün - 62%
  • 4x Dürbün - 50%
  • 6x Dürbün - 42%
  • 8x Dürbün - 187%

Jiroskobu etkinleştirdikten hemen sonra bu ayarları yapabilirsiniz. Ancak ilk önce oyunun sunduğu standart ayarları deneyimlemek daha iyidir. Bu, tam olarak ne kadar hassasiyeti tercih edeceğiniz konusunda size daha iyi bir fikir verecektir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap