PS5'e Özel VR Seti Geliyor

Türkiye’de daha çok Sanal Gerçeklik Gözlüğü olarak bilinen VR, PlayStation 5 için özel olarak geliştirilecek.

Sony tarafından PlayStation 5 için yeni bir donanım desteği getirilecek. Konuyla ilgili Sony’nin iştirakçileri tarafından yapılan açıklamalarda, PlayStation 5 için özel bir VR geliştirilebilmesi adına geliştirme kitlerinin Sony üretim alanlarına gönderileceği belirtildi. Bu doğrultuda PlayStation 5 için özel bir VR geliştirmeyi hedeflediği net bir şekilde anlaşılan Sony, bundan sonraki süreçlerde PlayStation 5 satışlarına ek olarak özel VR satışlarına da başlayacak.

Daha Gelişmiş Özellikler Getirilecek

Mevcut piyasadaki VR seçeneklerinde hantal kullanım kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında gelirken, sadece PS 5 için geliştirilecek yeni sanal gerçeklik gözlüğünde tüm bu handikapların ortadan kaldırılacağı öne sürüdü.

PlayStation VR'ın bir sonraki sürümünde daha gelişmiş özellikleri sunmayı hedefleyen Sony, DualSense destekleriyle birlikte etkileyici bir deneyim hedefliyor. Geliştirilen yeni kablosuz DualSense, geliştirilmiş sanal gerçeklik gözlüğü ile birlikte çok daha uyumlu çalışacak. Bu sayede oyuncular, PS 5 ile birlikte tam anlamıyla bu özel sanal dünyanın içerine girebilecek ve daha gerçekçi oyunlar oynayabilecek. Kaynaklardan gelen bilgiler, şirketteki yeni gelişmeler hakkında detaylar verse de Sony cephesinde tam olarak nelerin hedeflendiği bilinmiyor. Ancak uzun zamandan beri VR teknolojilerine yatırım yaptığı bilinen Sony tarafından yeni bir sanal gerçeklik gözlüğünün sunulması sektörde sürpriz olmayacak

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap