Pro Display XDR Tasarımlı iMac Bu Yıl Çıkıyor

2021 MacBook Pro'nun yenilenmesiyle ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Son olarak Bloomberg tarafından bir bilgi yayınlandı ve Mac Pro serisinde olması beklenen yenilikleri bildirdi.

Bloomberg yeni iMac'i, Pro Display XDR'a benzer bir tasarıma sahip ve daha küçük bir çerçeve ile geleceğini öne sürdü. Çene bölgesinin alttan kaldırılması ve aynı zamanda mevcut kavisli tasarımın yerine düz bir sırtın olacağı belirtildi. Apple'ın mevcut 21,5 ve 27 inç olan modellerini bu yıl sonlarına doğru değiştirmeyi planladığınıda bildirdi. Bloomberg'den yapılan haberde iMac hakkındaki sözlere şöyle devam edildi:

"Yeni modeller, Apple'ın Pro Display XDR monitörüne benzer bir tasarım lehine, ekranın etrafındaki kalın siyah kenarlıkları inceltecek ve büyük metal çene alanını ortadan kaldıracak. Bu iMac'lerin arkası düz olacak ve mevcut iMac'in kavisli arka kısmından uzaklaşacak. Apple, bu yılın sonlarında mevcut 21,5 inç ve 27 inç modellerin yerini alacak iki versiyonu (kod adı J456 ve J457) piyasaya sürmeyi planlıyor, insanlar henüz duyurulmadığı için kimliğin belirlenmemesini istedi."

Apple'ın yol haritasına aşina olanlardan bahsedilirken, "iMac'in yeniden tasarımı, bu yıl herhangi bir Apple ürününün en büyük görsel güncellemelerinden biri olacak." denildi.

Apple'ın teorik olarak 21,5 inçlik modelin yerini alacak 24 inçlik bir iMac geliştiriğini söyleyen Bloomberg, yeni iMac tasarımının ekran boyutlarından özel olarak bahsetmiyor. Yalnızca mevcut 21,5 inç ve 27 inç seçeneklerin 'yerini alacak' iki versiyondan oluşacağını söylüyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap