Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Prison Break'in İlk Sezonunu Özel Kılan 10 Şey

Michael Scofield ve Linc Burrows bizi Prison Break'te altı sezonluk muhteşem bir yolculuğa çıkardı. Ama hiçbiri birinci sezondan daha iyi olamaz! Dünyanın dört bir yanından insanların sonsuza kadar izleyip, kalplerinde yaşatacakları diziler vardır ve Prison Break de bunun bir örneği.

Özellikle ilk sezon, neredeyse tüm dünyadan muhteşem yorumlar aldı. Ve biz de size bunun sebebini açıklamak için buradayız. Ana karakterlerden hikayelerin inceliklerine kadar sevilecek çok şey var. Hadi bir bakalım!

10. Linc'in Saatli Bombası

Çoğumuz ilk sezonda Lincoln Burrows’un sandalyeden kaçıp kaçamayacağını bilemesek de, hepimiz saatli bomba gibi olduğunu biliyorduk. İşlemediği bir cinayetten hüküm giyiyordu fakat yasal olarak suçlu kabul edilmesini gösteren birkaç şey vardı. 

9. Göz Korkutan Abruzzi

Hepimizin John Abruzzi'nin kötü bir adam olduğuna dair bir şüphesi, yani gerçek kanıtları vardı. Yine de, adamı desteklememek zordu. Bazen aşağılık, bazen de gerçekten garipti, fakat oynadığı rol mükemmeldi.

Abruzzi'nin aile değerleri vardı ve intikam ihtiyacı ikinci sezonda ölmesine neden olduğu için önemli olmasa da, ilk sezonda her zaman ne yapacağını merak ettik.

8. İsyan

Dizinin hayranları muhtemelen bir isyanın tam anlamıyla herhangi bir anda patlak vermesine sadece birkaç dakika uzaklıkta olduğunu söyleyebilirdi ve en sonunda, Michael'ın planını daha da ileri götürme isteği sayesinde düşünülen şey gerçekleşti.

Hikayede sevilecek çok şey vardı, fakat bir o kadar da nefret edilecek şey vardı. Nefret edilecek şeylerin çoğu bu bölümde gerçekten kendine gelen T-Bag ile ilgiliydi.

7. Michael’ın Planlaması

Hapishaneye vücudunda dövmeli planlarla girmesinden, son kaçışa kadar, bu adamın işine bakışını sevmemek neredeyse imkansız. Kardeşi için çok şey yaptı ve Linc'in bunun karşılığını asla veremeyeceğini tahmin ediyoruz, ancak nasıl sonuçlandığını görmek için diğer tüm bölümlere ve sezonlara bakmak yerine, ilk sezonda başarabildiklerinin ihtişamının tadını çıkarmayı tavsiye ederiz.

6. Kaçış

Kaçtıkları sezonu tamamlayan bölümde dikkate değer bir şey yoktu. Drama tamamen farklı bir seviyedeydi ve bazıları çok da gerçekçi olmadığını iddia etse de biz gerçekten bayıldık.

Kaçışın gerçekten gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmemenin baskısı büyüktü, fakat yine de, dışarı çıkacakları başından beri tahmin edilen bir şeydi. Televizyon izlemeyi harika kılan şeylerden biri gerilimdir ve Prison Break bunun hakkını gerçekten verdi.

5. T-Bag'in Öne Çıkması

T-Bag iyi bir adam değildi, ancak karakterinin tuhaf çekiciliği, dizideki her hareketini büyük bir heyecan ile takip etmemizi sağladı. Kitleler mantıklı bulmasa da, her iyi hikayenin kötü bir adama ihtiyacı vardır. İşte, o kötü adam T-Bag oluyor.

4. Bellick’in En İyi Hali

Brad Bellick, dizi ilerledikçe kendisinin gölgesi haline geldi, ancak 1. Sezonda, T-Bag gibi bir kötü adam olduğunu iddia edebilirsiniz. Her seferinde Michael'ı engellemeye çalıştı ve çoğunlukla başarılı oldu.

Elbette beceriksiz bir soytarıdan başka bir şeye benzediği zamanlar da oldu, ama televizyonun doğası ve draması böyle. Daha sonra, dizide kahramanca bir ölüm yaşadı (spoiler uyarısı), ancak uzun bir süre için güçlerinin zirvesi ilk bölüm setinde geldi.

3. Şirketin Açığa Çıkarılması

Şirket, dizi boyunca Michael ve Linc'in yanında bir diken olarak hizmet etti ve bu, alçakgönüllü görüşümüze biraz ters kalıyor. İlk sezonda onlar hakkında çok fazla şey bilmiyorduk. Belki yapmak istedikleri şey buydu, fakat yine de onlar hakkındaki bilgileri parça parça öğrenmek ilginçti. Bazı insanların bu tür bir şeyin gerçekten var olduğuna inanmaları oldukça ürkütücü ve bunu bir fikir haline getirmeleri çok garip.

2. Hapis Hayatı

İnsanların parmaklıklar ardında yaşamı söz konusu olduğunda yüzleşmeleri gereken bazı acı gerçekler vardır ve bunları deneyimleme şansı elde etmek bizim açımızdan oldukça büyüleyiciydi. Yıllar boyunca keyif alacağımız başka bir hapishane dizisi olmadığını söylemiyoruz, ancak Prison Break’in eşi benzeri olmadığını söylememek de mümkün değil.

1. Sara ve Michael

Michael ihtiyacı olduğu için revire gitmişti, fakat sonrasında verdiği ifadede orada olmak istediği için gittiğini söylemişti. Yıllar boyunca sıkıntı ve güçlükler çektiler, fakat ilk sezonda Sara ve Michael arasında gerçekten harika bir ilişki oluştu.

Sara'nın onunla birlikte olmaktan dolayı başının çok belaya gireceğini fark ettikten sonra onun için işlerin zorlaşacağını biliyorduk, ancak biz de bu duygusal gelgitleri yaşamayı kabul ettik.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap