Popüler Contra Oyunu Avrupa ve Amerika’ya Geliyor

Piyasaya sürüldükten çok kısa bir süre sonra farklı bölgelerde oyuncular ile buluşması beklenen Contra için beklenen gelişme 4 yılın ardından geldi. 

2017 yılında Asya bölgesi için kullanıma sunulan Contra oyunu, aradan geçen yıllara rağmen diğer bölgelere giriş yapamadı. Ancak yapılan yeni açıklamada Avrupa ve Amerika bölgelerinde oyunun piyasaya sürüleceği belirtildi.

Konami ve Tencent TiMi Studios'un ortak bir çalışması olarak 2017 yılında geliştirilen Contra, özellikle yılların klasik atari oyunlarının efsaneleri arasında yer alıyor. Geliştirilen mevcut oyunun, geçmişteki popülerliği nedeniyle yüksek kullanıcı sayısına ulaşması bekleniyordu.

Ancak yaşanan mevcut gelişmeler ve oyunun sadece Asya ile sınırlandırılması, oyundan istenilen verimin alınamamasına neden oldu. Yapılan yeni açıklama ise 26 Temmuz tarihi itibari ile oyunun daha fazla bölgedeki oyuncular ile buluşacağı belirtildi. Bu bakımdan 26 Temmuz itibariyle oyunun beklentilerini karşılaması mümkün görünüyor.

Contra hangi bölgelerde oynanabilecek?

Yeni mobil oyun, Android ve iOS cihazlar için Kuzey Amerika, Avrupa ve Latin Amerika'da piyasaya sürülecek. Yenilenen oyuna özel bir fragman da hazırlayan Konami, farklı karakterleri bu fragmanda bir araya getirdi. Oyun için klasik karakterler olan Bill Rizer ve Lance Bean’in yanı sıra Contra: Shattered Soldier oyunundan Lucia ve Contra 4 oyunundan Sheena fragmanda yer alıyor.  Oyun için hazırlanan ön kayıt tanıtımı ise şöyle; 

Contra Returns adıyla geliştirilen oyun şu anda hem iOS hem de Android marketlerde ön kayda açılmış durumda. Kullanıcılar ön kayıt yaparak erken erişimde oyunu test etme şansına sahip olabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap