Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

POCO F2 İçin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi'nin alt markası olan POCO'nun F2 adlı telefon modelinin bazı özellikleri belli oldu.

POCO, 2020 yılında ürün yelpazesine kattığı fiyat performans odaklı akıllı telefonlarla dikkatleri üzerine çekmişti. Yeni yılla beraber ilk ortaya çıkan teknik özellikler POCO F2 adlı modelde oldu.

POCO F2, bir önceki modeli F1 gibi tercih edilebilirliği yüksek özellikler sunmuyor. POCO F1 modeli Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisinden güç alıyordu. 6.18 inç boyutundaki IPS LCD ekranı Full HD+ görüntü kalitesi ve 60 Hz ekran yenileme hızı sunuyordu.  POCO F1'in bataryası ise 4.000 mAh kapasiteye sahipti.

Elde edilen bilgilere göre F2 modeli Qualcomm'un Snapdragon 732G işlemcisinden güç alacak. Ekran özelliklerinde ise şimdilik AMOLED teknolojisi ve 120 Hz ekran yenileme hızı sunacağı biliniyor. Henüz kamera çözünürlüğü belli olmayan telefonun dörtlü kameradan oluşacağı ve 4.200 mAh batarya kapasitesine sahip olacağı biliniyor.

POCO F1 ve yeni çıkacak olan POCO F2 özelliklerine bakıldığında F2 modelinin batarya anlamında daha uzun süre kullanım imkanı sunacağı ve ekran yenileme hızının da daha yüksek olacağı görünüyor. Ancak F2 modeli, F1 modeli gibi amiral gemisi model olmayacak.

POCO F2 için kullanılan görsel temsilidir.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap