PlayStation Türkiye'den Oyun Fiyatlarına Zam

Türkiye'de ki döviz kurunun yüksek olması nedeniyle oyun konsolları el yakar durumdayken konsol oyunlarına gelen zam ile birlikte oyuncular isyan etme noktasına geldi.

PlayStation Türkiye ekibi bu fiyat artışlarını döviz kuru ve PlayStation 5 oyunlarının ücretinin 80 Euro'dan başlaması olarak gösteriyor. PlayStation oyunlarındaki fiyat artışı 400-500TL bandına kadar çıkmakta. Tüm oyunlar zamdan nasibini almamışken PlayStation Store'a göz atmakta fayda var!

PlayStation zamlarından tek etkilenen ürün oyunlar değil. PlayStation Türkiye ekibi daha önce PlayStation Plus fiyatlandırmasında aldığı zam kararlarını uygulamayı Covid-19 salgını nedeniyle  ertelemişti. Eğer yeni bir karar alınmazsa bir aylık abonelik 40 TL, üç aylık abonelik 100 TL, on iki aylık abonelik ise 240 TL'den 29 Ekim tarihi itibarıyla satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap