PlayStation Oyunları Telefonlara Geliyor

Sony tarafından üretilen PlayStation, efsaneleşen oyunları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. PlayStation oyunlarını akıllı telefonlara uyarlamak için çalışmalara başlayan Sony, mobil uyumlu oyunları ne zaman piyasaya sürecek birlikte bakalım.

Salgın döneminde video oyunlarına artan ilginin farkında olan oyun konsolu üreticileri, her geçen gün yeni kampanyalarla kullanıcılarını arttırmaya devam ediyor. Oyun konsolu PlayStation üreticisi olan Sony, bu fırsatı kaçırmamak için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz günlerde efsane PlayStation oyunu Crash Bandicoot'un mobil versiyonu kullanıcılarla buluşmuştu. Crash Bandicoot'un ardından yeni mobil uyumlu oyunlarda kullanıcılara sunulacak.

Efsane PlayStation oyunlarını mobile uyumlu şekilde piyasaya sunma planları yapan Sony, 5 yıl içerisinde bu planını hayata geçirecek. Fakat Sony, hangi oyunları mobil hale getirecek henüz belli değil.

Salgın Döneminde Mobil Oyun Sektörü

IDC tarafından rapora göre, oyun sektörünün geliri 2020 yılında yaklaşık 180 milyar dolara ulaştı. Salgın dönemin oyun sektörü dünya genelinde %20 seviyesinde büyüdü.

Oyun sektörünün dünya genelindeki kazancına, konsol oyuları %23 bilgisayar oyunları %24  mobil oyunlar ise %51 katkı sağladı.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap