Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

PlayStation'nın Mobil Oyunlarından Sevindiren Haber Geldi

Nisan ayında ortaya atılan PlayStation oyunlarının mobil versiyonlarının geleceği haberleri oyun severleri oldukça heyecanlandırmıştı. Şimdi ise Sony tarafından oyun severleri heyecanlandıran başka bir açıklama geldi.

Sony tarafından üretilen oyun konsolu PlayStation oyunlarının mobil versiyonun çıkacağı iddialarını yayınlanan bir iş ilanından öğrenmiştik. Nisan ayında ortaya çıkan bu iddialar oyun severleri heyecanlandırmıştı. Yaşanan bu heyecanın ardından Sony tarafından bir açıklama gelmemişti. Ancak Sony yöneticilerinden biriyle yapılan röportaj söylentileri daha da alevlendirdi.

PlayStation CEO'su Jim Ryan ile röportaj yapan Axios, haberin derinleşmesi konusunda önemli bir adım attı. Yapılan röportaj da PlayStation mobil oyunlarının beklenen tarihten daha erken bir tarihte geleceği belirtildi. PlayStation topluluğuna göre Sony'nin mobil oyun pazarına dahil olması 2025 yılını bulabilir. Jim Ryan, PlayStation mobil oyunlarıyla ilgili sanılandan erken buluşacağız açıklamasını yapsada herhangi bir tarihi işaret etmedi.

PlayStation'ın mobil macerası ilk değil. Daha önce Sony tarafından PS Vita ve PSP adından iki el konsolu çıkarmıştı. PSP konsolu ilk yıllarda sevilmiş ve destek görmüştü. Ancak daha sonra oyun konsolu korsana yenildi ve hızlı bir düşüşe geçti. Ardından çıkarılan PS Vita korsanla mücadelesinde başarılı olsa da şirket tarafından destek görmedi.

Geçmişte yaşanan bu sıkıntılardan sonra Sony, el konsolu çıkartmak yerine oyunları tablet ve akıllı telefonlara çıkarmayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap