Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

PlayStation 5’te Türkçe Dublaj Müjdesi

PlayStation 5’te Türkçe dublaj desteğini lansman oyunlarında ve Astro's Playroom'da sunduğunu açıkladı. Türkçe dublaj haberi Türkiye’deki oyuncular arasında heyecan uyandırdı.

PlayStation 5’in lansman oyunlarından olan, Insomniac Games tarafından geliştirilen Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Sumo Digital’in geliştirdiği Sackboy: Büyük Macera oyunları Türkçe dublaj desteği ile oynanabilecek. Türkçe dublaj desteğinin yanında Türkçe altyazı desteği de sunulacak. Lansman oyunlarından bir diğeri olan Demon’s Souls ise sadece Türkçe altyazı desteğine sahip olarak oyunculara sunulacak. Ayrıca Marvel's Spider-Man: Miles Morales ve Sackboy: Büyük Macera oyunlarının PlayStation 4 versiyonları da Türkçe dil desteğine sahip olacak.

PlayStation 5, Türkçe desteği sadece oyunlarla sınırlandırmıyor. Astro’s Playroom'un sahip olduğu Türkçe altyazı desteği sayesinde DualSense’in bilinmeyenleri kolayca anlaşılabilecek.

Ön sipariş aşamasında olan Türkçe desteğe sahip lansman oyunlarından Marvel's Spider-Man: Miles Morales 459 TL'den, Sackboy: Büyük Macera oyunu 539 TL'den ve Demon's Souls ise 619 TL'den başlayan fiyatlara sahip. 19 Kasım'da Türkiye'de satışa çıkacak olan PlayStation 5'in fiyatı ise 8.299 TL olarak piyasadaki yerini alacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap