Playstation 5 ve Xbox Series X Aşırı Isınma ve Çökme Sorunları

Oyun dünyasının amiral gemisi olmaya aday konsol Playstation 5, henüz Türkiye’de satışa sunulmadan, hatalarıyla ilgili haberler gelmeye başladı. Xbox Series’te ise çökmeler can sıkıyor. İşte binlerce liralık konsolların hataları.

Reddit’te bazı PS5 kullanıcıları birkaç saat oyun oynadıktan sonra konsolun aşırı ısınma haline geçtiğini ve oyun oynatmadığını söylüyor. Bu hatanın, Sony kanadından gelen bir güncelleme yüzünden olduğu da söylenenler arasında.

Ancak her Playstation 5 kullanıcısının da başına gelmediğini belirtmemiz gerekiyor. Bu tarz sorunlar Xbox Series X’te de ortaya çıkmıştı. Ancak unutmamak gerekir ki Playstation’da böyle bir sorun yaşansa dahi garanti kapsamından çıkmıyor. 

Xbox Series’te de Çökme Problemi Yaşanıyor

Türkiye piyasasına da giren Xbox Series X ve S modelleri de oyuncular tarafından oynanmaya; daha doğrusu sınanmaya başlandı. Konsol çıktığı günden hatalar vermeye başladı. Xbox Series’lerin en yaygın hatasının ise çökme olduğu öğrenildi. Hatta bazı kullanıcılar tabiri caizse konsollarının şalteri indirdiğini söyledi. Ancak bu tür problemler, nesil değiştiren tüm konsolların çıkış zamanlarında yaşanan problemler olduğunu da belirtelim.

Playstation 5 ne zaman satışa çıkacak? PS5 fiyatı ne olacak?

Sony’den yapılan açıklamaya göre Playstation 5, Türkiye’de 19 Kasım Perşembe günü satışa çıkacak. Playstation 5’ler henüz satışa çıkmasa da şimdiden dev teknoloji mağazaları fiyatları sitelerine girdi. PS5’in Türkiye fiyatı 8 bin 299 lira olarak belirlendi. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap