Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

PlayStation 5'te 100 Kişilik Sesli Grup Özelliği

PlayStation 5’in muhteşem bir özelliği daha ortaya çıktı. PlayStation’ın resmi sitesinin kaynak kodlarından elde edilen bilgilere göre PlayStation 5, 100 kişiye kadar sesli sohbet gruplarını destekleyecek. Bu özellik ile PlayStation 5 sahipleri artık sesli grup sohbetlerini 100 kişiye kadar çıkartabilecekler. Bununla birlikte PlayStation 4 oyunlarını, PlayStation 5’te oynamak isteyen kullanıcıların karşılaşabileceği birkaç uyarıda ortaya çıktı.

Büyük bir heyecanla PlayStation 5’in piyasaya çıkması beklenirken, PS5 ile ilgili ortaya çıkan yeni bilgiler oldukça ses getirmeye devam ediyor. Resetera ve Reddit platformlarından paylaşılan bilgiler dahilin de PlayStation 5, sohbet odasında 100 oyuncu barındırabilecek. Fakat 100 oyuncunun aynı anda sohbet odasında olması ne gibi durumların ortaya çıkmasına neden olacak bekleyip göreceğiz.

Resmi kaynak kodlarından elde edilen bilgilere göre 100 kişilik sesli sohbet odaları desteklenecek fakat aynı anda 100 kişinin konuşmasından doğacak karmaşa nasıl engellenecek henüz bilinmiyor.

PlayStation 5 kaynak kodları olduğu iddia edilen ekran görüntüsü:

PlayStation 5 ile ilgili yapılan açıklamalarda Sony, bu özellikten hiç söz etmemişti. Bu özelliğin olacağından kesin olarak söz etmek için erken olsa da ortaya çıkan kaynak kodları PlayStation 5 kullanacak olanları oldukça heyecanlandırdı.

Bu bilgilerin yanı sıra PlayStation 4 oyunlarını, PlayStation 5 de oynamak isteyen kullanıcıların karşılarına çıkabilecek uyarılar hakkında da birkaç detaya ulaşıldı. Geçtiğimiz dönemde Sony tarafından yapılan açıklamada PS4 oyunlarının yüzde 99’unun Ps5 de destekleneceği belirtilmişti. Fakat bazı işlevlerin PS5 tarafından desteklenmeyeceği ve bu durumun çeşitli uyarı mesajları ile kullanıcıya bildirileceği bilgisine ulaşıldı.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap