Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

PlayStation 5'in Performans İyileştirici Güncellemesi Yayınlandı

Sony, en yeni oyun konsolu PlayStation 5 için güncelleme yayınladı. Güncellemenin performans iyileştirme için yayınlandığı açıklandı. Oyuncular, sorun yaşadıkları oyun konsolunun sistemsel hızlandırma haricinde hataları düzeltici güncellemeler almasını bekliyor.

Sony, 886 MB boyutundaki 20.02-02.25.00 isimli sistem performansı içeren güncellemesini yayınladı. PlayStation 5, satışa sunulduğu ülkelerde kullanılmaya başlandı ancak kullanıcılar oyun indirme ve dinlenme modunda sorunlarla karşılaştı. Ayrıca oyuncular çökme ve donma problemleri de yaşıyorlar. Sony, yayınladığı güncellemenin sorunları düzeltecek içerik sunup sunmadığı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Aynı zamanda Sony, oyun konsolunu kullananların yaşadıkları sorunlar hakkında da bir açıklama yapmayarak sorunların varlığını da kabul etmedi.

Sony, yazılım güncellemesinin getirdiklerini paylaşılan QR kodu ile görebilecekler. Ancak Türkiye’ninde dahil olduğu bazı ülkelerdeki oyuncuların henüz PlayStation 5’e ulaşmaması nedeniyle yazılım güncellemesinin neler içerdiğini göremeyecekler. Türkiye'de ki oyuncular, PlayStation 5'e 19 Kasım tarihinde ulaşabilecekler.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap