PlayStation 5'in Kutusundan HDMI 2.1 Kablosu Çıkacak

Oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5’in piyasaya sürülmesine günler kalan kutu içeriği hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. PlayStation 5, HDMI 2.1 kablosu ile birlikte gelecek.

Sony, kutu içeriğinin yayınlanmasına yeni karar vermişken açıklanmayan bir detay ortaya çıktı. Daha önce duyurulan kutu içeriğinde HDMI kablosu mevcuttu fakat bu kablonun oyunculara 120 Hz ekran yenileme ve 4K çözünürlük sunan HDMI 2.1 kablosu olduğu bilinmiyordu. Bu haberle birlikte oyuncular 120 Hz ekran yenileme ve 4K çözünürlükte oyunların keyfini çıkarabilecek.

PlayStation 5’in kutu içeriğinden HDMI 2.1 kablosunun çıkması oyuncular için hem iyi hem de kötü haber anlamına geliyor. PlayStation 5’te her oyun 120 Hz desteği sunmayacak ve 120 Hz destekli oyunları oynayabilmek için oyuncuların 120 Hz desteği sunan ekrana ihtiyaçları var.  Ancak bu deneyimi tatmak isteyen oyuncular kutu içeriğindeki HDMI 2.1 kablosunun haberini sevinçle karşıladı.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap