Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

PlayStation 5 Aksesuarlarının Özellikleri ve Fiyatları

PlayStation 5’in çıkışına günler kala oyuncuları meraklandıranların arasında yeni konsol ve oyunlar olduğu kadar aksesuarlar da yer alıyor. Oyuncular, aksesuarlar ile oyun deneyimlerini biraz daha yükseltme imkanına sahip oluyor.

Sony, PlayStation 5’i oyuncuların genel anlamda ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde üretmiş olsa da oyun deneyimini ve kişisel keyfi arttırmak adına aksesuarlar tercih edilebilir. Peki PlayStation 5’in sunduğu aksesuarlar nedir ve özellikleri neler?

DualSense Kontrol Cihazı

DualSense, ergonomik yapısı ile birlikte sunduğu birçok özellik oyunculara oldukça yardımcı olabilecek bir aksesuar. Üzerinde bulunan 3.5 mm jak ve dahili mikrofon ile iletişimi kolaylaştırıyor, ‘’Share’’ butonu ile oyun içinde yaşananları çevrimiçi ortama aktarılmasını sağlıyor. Ayrıca oyun oynarken oyunun sunduğu dinamiklere göre tepki veren Dokunsal Geribildirim ve Uyarlanabilir Tetikler isimli özellikleri ile oyunda yapılanları daha iyi hissetmenizi sağlar. DualSense kontrol cihazı 69,99 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

DualSense Şarj İstasyonu

İki adet kablosuz DualSense kontrol cihazını destekleyen şarj istasyonu, PlayStation 5’e bağlı durumda iken kontrol cihazlarını hızlı bir şekilde şarj edebiliyor. DualSense Şarj İstasyonu 29,99 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

PULSE 3D Kablosuz Kulaklık

Oyun esnasında 3D ses kalitesi sunan kablosuz kulaklık ile oyuna daha iyi adapte olabilen oyuncular ayrıca gürültü önleyici mikrofon özelliği ile takım arkadaşları ile daha sağlıklı iletişim kurabiliyor. Ayrıca kolay erişime sahip tuş düzeneğine ve şarj için USB Type-C desteğine sahip. PULSE 3D Kablosuz Kulaklık 99,99 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

HD Kamera

PlayStation 5, oyun oynarken yaşanılan duyguları kaydetmeye yarayan ve görüntülerdeki arka planı düzenleme imkanı sunan kamerası ile 1080p kalitede Full HD çekim yapabiliyor. Ayrıca kameranın ayarlanabilmesi için bir de stant aparatı ile birlikte sunuluyor. Önemli anları yakalamaya yardımcı olan HD Kamera 59,99 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Medya Kumandası

PlayStation 5’in sunduğu Medya Kumandası ile hızlıca Disney+, Spotify, YouTube ve Netflix gibi platformlara bağlanabiliyor, uyumlu televizyonlar ile bağlantı kurarak kontrol sağlayabiliyor. Ayrıca kumanda uygulamalardaki kontrollerinin yanında PlayStation 5 menülerinde de hızlı hareket imkanı sunuyor. Medya kumandası 29,99 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap