Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Play Store'a Karşılaştırma Özelliği Gelebilir

Google, Play Store'da uygulamaları karşılaştırmaya yarayan yeni bir özelliği test etmeye başladı. Aynı kategoride yer alan uygulamaları belirli kriterlere göre kıyaslayan bu özellik öncelikle kullanıcıların işine yarayacak olsa bile geliştiricilere uygulamaları tanıtmaları için ek alan sunacak.

Teknoloji devi Google, Android ekosisteminin vazgeçilmez parçası olan Play Store'da yeni bir özelliği test etmeye koyuldu. Aynı kategoride yer alan uygulamaların karşılaştırılmasını sağlayan bu özellik, alternatifler ile ilgili uygulamalar arasındaki farkı ortaya koymaya yarıyor.

Google'ın henüz test aşamasında olan bu özelliği uygulamalar içerisinde gezerken sayfanın alt kısmında "uygulamaları karşılaştır" adı verilen bir alanda sunuluyor. Bu alanda uygulamaların belirli kriterleri karşılaştırılarak bilgiler kullanıcılara sunuluyor.

Diğer taraftan uygulama karşılaştırma özelliği şu an sadece video oynatma uygulamaları ile sınırlı durumda. Özellikte kullanım kolaylığı, çevrimdışı oynatabilme, desteklenen video kaliteleri gibi kıstasların karşılaştırması yer alıyor.

Google bu özellik doğrultusunda farklı kategorilerdeki uygulamalar için farklı özellikleri göz önünde bulunduracak. Google'ın karşılaştırma kıstaslarını tam olarak hangi kriterlere göre belirlediği ise büyük bir soru işareti. Ayrıca özelliğin ne zaman yayınlanacağı tam olarak bilinmiyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap