Pixel 6'nın Kamerası, Bulanık Yüzleri Netleştirecek

Dün itibariyle Pixel 6 serisini piyasaya sunan Google, etkileyici özelliklere yeni telefonlarda yer verdi. En dikkat çeken detay ise bulanık yüzlerin dahi netleştirilecek olması.

Fotoğrafçılık üzerine telefonlarında yeni teknolojilere yer veren Google, yaptığı tanıtımda zorlu şartlarda dahi en iyi karelerin yakalanabileceğini iddia etti. Yeni bir özelliği uygulamaya ve telefonlara ekleyen Google, böylece bulanık yüz olayını tarihe karıştırmayı hedefliyor.

Face Unblur Özelliği Nasıl Çalışacak?

Pixel modellerinin kamerasında yer alan yeni özellik Face Unblur olarak adlandırılıyor. Özellikle düşük ışıkta hareketi yakalamakta zorlanan kişiler, ideal olmayan aydınlatma şartlarında dahi yeni özellik ile çok daha kolay fotoğraf çekebilecek. Özellikle düşük ışıkta uzun pozlama yapılması gerektiğinden dolayı bulanıklığın artması, fotoğraf çekimindeki en büyük handikaplardan birisiydi. Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen Google Face Unblur olarak adlandırdığı yeni özelliği ile birlikte yüzlere odaklanacak.

Google’ın fotoğraf çekimindeki yapay zekâ özelliğinden yararlanacak olan teknoloji, böylece ultra geniş açıyı daha kısa bir pozlama süresi içerisinde çekecek ve böylece daha kısa pozlamadan alınan yüzü, çekilecek yeni fotoğrafa ekleyecek. Arka planda kısa bir Photoshop yapacak olan Google, böylece yüzlerdeki bulanıklığı tamamen ortadan kaldıracak ve net fotoğraflar elde edilmesine imkan tanıyacak.

Google Pixel 6 ile kullanıma sunulacak yeni özelliğin nasıl konumlanacağı henüz bilinmiyor. Ayrı bir mod olarak gelip gelmeyeceği soru işareti yaratmış durumda. Ancak yeni kamera özellikleri ile artık çok daha net fotoğrafların çekilebilecek olması, kullanıcıları şimdiden heyecanlandırmış durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap