PES 2022 Ücretsiz Mi Oluyor?

PES 2022 ile ilgili gündeme gelen yeni bilgilerde oyunun ücretsiz olacağı öne sürüldü. İddiaların kaynağı ise Andy Robinson.

Oyun editörü olarak tanınan ve özellikle yeni çıkacak oyunlar hakkındaki sızıntıları ile tanınan Andy Robinson, geçtiğimiz hafta içerisinde özel bir yayına katıldı. Yayında oyun dünyası ile ilgili pek çok farklı soruya yanıt veren ve yeni gelişmeleri aktaran oyun editörü özellikle PES 2022 hakkında yaptığı açıklamalar ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Zira ünlü isim yıllardan beri milyonlarca oyuncuya ulaşmış mevcut oyunun, ücretsiz bir şekilde piyasaya sunulacağını söyledi.

Konami tarafından geliştirilen ve futbol oyunu denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerden birisi olan Pro Evolution Soccer'ın ücretsiz bir şekilde piyasaya sunulması, şirket tarihinde de bir ilkin gerçekleşmesini sağlayacak. Yeni oyunda çok büyük yeniliklerin yer alacağını belirten oyun editörü ise tüm bu yeniliklerin ücretsiz bir şekilde sunulması ile birlikte şirketin milyonlarca oyuncuya ulaşmayı hedeflediğini aktardı.

"PES 2022, Tamamen Ücretsiz Bir Oyun Olacak"

Oyun motorunda ve dinamiklerinde kapsamlı yeniliklerin yapıldığını belirterek özellikle PES hayranlarının beklentilerini yükselten Andy Robinson, tüm bu açıklamaların sonunda oyunun ücretsiz olacağını söyleyerek bombayı patlattı. Açıklamalara göre şirket oyun satışlarından ziyade oyunu daha fazla kişiye sunarak oyun içi alışveriş ile para kazanma yoluna gidecek. 

Gündeme gelen bu iddiaların ardından gözler KONAMI’ye çevrildi. Ancak sosyal ağlarda da çok ciddi bir yankı bulan mevcut gelişme için geliştirici şirket tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap