Performans Dostu Gmail Go Yayınlandı

Android işletim sisteminin arkasındaki isim olan Google, en önemli uygulamalarının bütçe dostu telefonlar için uyarlanmış hali olan "Go" sürümlerini yayınlamaya tam gaz devam ediyor. Google Go, Google Assistant Go, Google Maps Go derken şimdi sırada Gmail Go var.

Google'ın popüler e-posta servisi olan Gmail'in performans dostu modeli olan Gmail Go tüm Android akıllı telefonlarda kullanıcılara sunuldu. Genel anlamda Gmail uygulamasıyla hemen hemen aynı yapıda olan Gmail Go, sistemi zorlayan tasarım detaylarından arındırılmış durumda.

Yukarıda yer alan ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi orijinal Gmail uygulamasıyla neredeyse hemen hemen aynı olan Gmail Go, performans açısından muazzam bir artış sunuyor. Gölgelendirmelerden arındırılmış olan uygulamanın aynı zamanda FPS değeri düşürülmüş durumda.

Her ne kadar "Go" sürümü uygulamalar Android Go ile gelen telefonların yararlanacağı temel uygulamaların başında gelse bile uygulamalar tüm Android kullanıcılarının erişimine sunuluyor. Benim için görsellik değil performans önemli diyorsanız bu uygulamaları kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap