Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Pantheon Karşısında Nasıl Oynanır?

Pantheon counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Pantheon karşısında yardımcı olacaktır.

Pantheon birinci seviyede aşırı güçlü bir şampiyondur. Bunun sebebi pasif yeteneği ve Q yeteneği arasındaki uyumdur. Seni köşeye sıkıştırmak veya minyon biçmeni engellemek için elinden geleni yapacaktır. Q yeteneğini kullanan Pantheon karşısında sürekli hasar almaktan kaçınmalısın.

Pantheon koridorda sürdürülebilirlik niteliği olmayan şampiyonlardan biridir. Canı ve mana değerleri hızlı bir biçimde yenilenmez. Ayrıca oyunun erken evresinde biraz güçsüzdür. R yeteneği ortada yokken doğru zamanlarda onunla hasar takasına girmen gerekir.

Pantheon açısından W ve E yeteneklerinin bekleme süresi çok fazladır. Bunlar olmadan onun hasar takasında var olabilmesi pek mümkün değildir. Bu nedenle ne yapıp edip yeteneklerini boşa kullandırtmaya çalışmalısın. Böylece onun gücünü azaltmayı başarabilirsin.

Pantheon karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ancak her şey bununla sınırlı değildir. Oyunun geneline bakacak olursak, Pantheon, arka tarafta yer alan taşıyıcı şampiyonlarına ulaşmaya çalışacaktır. Bu nedenle takım arkadaşlarını hayatta tutmak için onu etkisiz hale getirmelisin.

Pantheon bir takım savaşı başlatmak istiyorsa R yeteneğini kullanır. R yeteneğinin alanından kaçmalı ve etrafta takım arkadaşlarının olmamasına dikkat etmelisin. Çünkü bu yeteneği kullandığında yapacağın en ufak bir hata ölmen anlamına gelecektir.

Pantheon hamle yapabilmek için fırsatlar kovalayan bir şampiyondur. Bu nedenle zaman zaman pozisyon hatası yapabilir. Bu tür hatalardan faydalanarak onu öldürmeye çalışmalısın. Hareketlilik anlamında çok zayıf kalacağı için kaçmak adına pek şansı olmayacaktır.

Pantheon’un potansiyeli

Pantheon, oyunun erken evresinden orta evresine güçlü bir şekilde geçen şampiyonlardan biridir. 1. seviye ile 6. seviye arasında onun güçlü olacağını bilmelisin. R yeteneği açıldıktan sonra haritadaki herhangi bir yer için tehdit olmaya başlayacağını unutmamalısın.

Pantheon bir şekilde 1 veya 2 skor aldığı zaman etkinliğini net bir biçimde göstermeye başlar. Çünkü bu skorlar ona temel eşyalarını bitirme şansı sunar. Koridorda ona karşı mücadele ederken hangi eşyalara sahip olduğuna dikkat etmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap