Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Panasonic ve Tesla Ortaklığı Bitti

Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi firma Tesla, batarya üretimini yaptırdığı şirketle ayrıldı. Tesla araçları için batarya üretimi yapan Panasonic, Tesla'daki tüm hisselerini sattığını açıkladı.

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve Japon teknoloji devi Panasonic arasında var olan batarya üretim anlaşması son buldu. Habere göre Panasonic, Tesla'daki tüm hisselerini 3,6 milyar dolara sattı.

Panasonic ve Tesla, ortak bir batarya üretim fabrikasına sahiplerdi. Bu fabrikanın üretime devam edip etmeyeceği henüz bilinmezken, Panasonic söz konusu satıştan elde edilen gelirin gelecekteki büyüme çalışmalarında kullanılacağını açıkladı. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Panasonic Sözcüsü Yayoi Watanabe, Tesla'nın işlem ile ilgili bilgilendirildiğini ve gerçekleşen satışın Tesla ile olan ilişkileri etkilemeyeceğini bildirdi. Son olarak, Panasonic'in yeni CEO'su Yuki Kusumi, 103 yaşındaki şirketin büyüme stratejilerine odaklandığını ve Japon elektronik üreticisinin yukarı yönlü ivmeler kazanması için hedeflerinin olduğunu açıklamıştı.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap