Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Overwatch 2 Ne Zaman Yayınlanacak?

Blizzard Entertainment tarafından piyasaya sunulması planlanan Overwatch 2 için çıkış tarihi hala netlik kazanmasa da önemli bilgiler gelmeye devam ediyor.

Piyasaya sunulan ilk oyun Overwatch kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşırken bu oyun ile yakalanan başarının ardından Blizzard Entertainment yeni bir oyun daha geliştiriyor. Overwatch 2 olarak adlandırılacak bu yeni oyun, ilk oyundaki karakterler ile hikayenin devamı niteliğinde olacak. 1. ve 2. oyunlar arasında çapraz bağlantıya da izin verilecek oyunda bu sayede Overwatch 1 de tamamen arka plana atılmayacak.

Co-Op gibi farklı oyun modlarının bulunacağı yeni versiyonda, kahramanlar yeniden bir araya gelecek ancak hikaye çok daha zorlaşacak. Yeni oyuna yeni kahramanlar, yeni görevler ve pek çok farklı oyun modunun da eklenmesi bekleniyor. Ancak 6v6 PvP sisteminin hiçbir şekilde değiştirilmeyeceği yeni versiyonda, ilk oyundaki bu ana özellik korunacak.

Blizzcon 2021’de tanıtılabilir! 

Blizzard Entertainment şu ana kadar oyun hakkında detay vermekten kaçınınsa da özellikle önümüzdeki günlerde yapılacak online etkinlikte oyunun tanıtılması bekleniyor.

Overwatch 2 için bilinenler neler?

Takım tabanlı, nişancı oyun türündeki Overwatch, robotik karakterler ile amansız bir mücadele sunuyor. İkinci versiyona oyuncuların ilerlemelerini aktarabileceğinden geçiş kolay bir şekilde yapılacak. 2. seride dağılan kahramanların yeniden bir araya gelerek evreni hayata geçirme hikayesi anlatılacak. Bu bakımdan yeni versiyonda hikaye çok daha fazla ön plana çıkarılacak.

Overwatch 2, oyuncuların diğer oyuncular yerine botlara karşı savaştığı daha derin hikayeye sahip PvE moduna da sahip olacak. Bu modda pek çok ilerlemenin yaşanabileceği, özel kahraman görevlerine de yer verilecek. Tüm bunların yanı sıra yeni karakterler ve güncellenmiş kostümler ile birlikte yeni versiyon, oyundaki heyecanı çok daha arttıracak. Yeni haritalar da oyuna eklenen önemli detaylar arasında yer alacak.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap