Outlook'a Emoji Desteği Geliyor!

Kısa süre içerisinde Outlook kullanan kişiler emoji ile e-postalar yazabilecek, tepki verebilecek.

Microsoft, iMessage, Facebook Messenger veya Slack'te kullanıcıların alışkın olduğu metin yapısına kavuşma adına yeniliklerine devam ediyor. Microsoft 365 üzerinden Outlook için paylaşılan bir yol haritasına göre, Microsoft posta servisi için yenilik arıyor. Web tarayıcısı üzerinden erişim sağlandığında dahi kullanılabilir durumda olacak özellik, kullanıcıların duygularını emoji ile anlatmasını sağlayacak. "Sevgi, kutlama, kahkaha, sürpriz veya üzüntü" ile tepki vermek isteyen kullanıcıların yeni modellerini kullanabileceğini duyuran Microsoft, Outlook için başka sürprizler de sunabilir.

Outlook emoji desteği 2021’de sunulacak

Microsoft’un bu konuda çalışmaları sitesinde yaptığı paylaşımlar üzerinden ortaya çıktı. Resmi olarak ek bir duyuru yapmayan şirket, sessiz sedasız böyle bir hazırlık içerisinde olduğunu blog sayfalarındaki yazılarıyla gösterdi. Şu an için geliştirme aşamasında olarak gösterilen yeni özelliğin 2021’in Mart ayı itibariyle kullanıcılara sunulması bekleniyor. Şu anda kullanıcılar sadece beğenme gibi bir ifade kullanabilirken, yeni özellik ile birlikte daha gelişmiş özellikler sunulacak.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap