Orianna CT (Counter): Orianna Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Orianna CT (Orianna counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Orianna karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-87]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Orianna karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Orianna karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Orianna counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Orianna counter taktikleri

Orianna’ın pasif yeteneği hemen hemen tüm otomatik saldırı girişimlerinde avantajlı taraf olmasını sağlar. Özellikle 1. ve 3. seviye aralığında gerçekleştirilecek takaslar sırasında Orianna her zaman avantajlı çıkacaktır. Orianna ilk olarak E yeteneğini açarsa bu yetenek kullanılabilir olduğu sürece onunla hasar takasına girmeme konusunda dikkatli olmalısın.

Seçmiş olduğun şampiyonun yetenek kiti Orianna’nın yetenek kitine göre minyon temizleme konusunda çok daha iyiyse koridoru ittirip onu kule altına hapsetmeyi düşünebilirsin. Bu sayede haritada gezinme konusunda çeşitli avantajlar elde etmiş olursun. Aynı zamanda ona karşı koridorda kurduğun üstünlüğü skora dönüştürebilirsin.

Orianna hareketlilik konusunda sıkıntı yaşayan bir şampiyondur. Buna ek olarak minyon dalgalarını ittirme konusunda bir takım problemlere sahiptir. Bu açıdan onun baskınlara karşı hassas durumunda olduğunu söylemek mümkündür. Ormancı takım arkadaşından destek alarak skor avantajı elde etmeye ve bunu oyunun geneline yaymayı düşünebilirsin.

Orianna counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Orianna karşısında oynarken topunun pozisyonuna dikkat etmen gerekir. Orianna’nın topu onun için temel hasar kaynağıdır. Takım savaşlarında topu takımına doğru getirme şansı elde ettiği zaman işini en iyi şekilde yapacaktır. Buna rağmen oynaması oldukça zorlayıcı bir şampiyon olduğundan söz konusu hamleyi gerçekleştirebilecek çok fazla oyuncu ile karşılaşmazsın.

Orianna’nın özel yeteneği alan hasarı verme konusunda son derece güçlüdür. Takım savaşlarına hazırlanırken takım arkadaşların ile arana mutlaka belirli bir mesafe koymaya çalışmalısın. R yeteneği kullanılabilir olduğu zaman bastığın her yere dikkat etmen gerekir. R yeteneği kullanılabilir olmadığı zaman onun üzerine giderek avantaj elde etmeye çalışabilirsin.

Yüksek hareketlilik değerine sahip olan şampiyonların hemen hemen birçoğu Orianna karşısında etkilidir. Bunun sebebi ise Orianna’nın aşırı hareketsiz bir şampiyon olmasından kaynaklanır. Gücü topu kullanma becerisiyle eşdeğer olduğu için zaman zaman zorluk yaşaması olasıdır. Saldırılarını isabetli bir şekilde gerçekleştirme fırsatı elde edemezse oyundan düşme riskiyle karşı karşıya kalır.

Orianna'nın potansiyeli

Orianna en önemli güç artışı özel yeteneğine kavuştuğu zaman gerçekleşir. R yeteneği sayesinde takım savaşlarının seyrini değiştirebilme becerisine sahip olur. Ancak R yeteneği aktif değilken cezalandırılabilir bir şampiyon halini alır. Yeteneği kullandığı zamana dikkat etmeli ve onun üzerine giderken bu yeteneğin kullanılabilir olmamasına özen göstermelisin.

Orianna sahip olduğu temel dezavantajları satın aldığı eşyalarla kapatmaya çalışan bir şampiyondur. Temel eşyalarını satın aldığı zaman mana, sürdürülebilirlik ve hasar eksikliklerinin tamamını kapatmayı başarır. Temel eşyalarını satın almış bir Orianna karşısında eskisinden çok daha dikkatli olman bu nedenle oldukça önemlidir.

Orianna 9. seviye olduğu zaman Q yeteneği maksimum bekleme süresine ulaşacaktır. Bununla birlikte koridor aşamasındaki hasar potansiyeli oldukça artış gösterecektir. Top kontrolünü çok iyi gerçekleştirebileceği sürece çok can sıkıcı bir hal alacaktır. 9. seviye olduktan sonra oyun stilini değiştirmeyi düşünerek çok daha dikkatli hareket etmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap