OPPO'nun ColorOS 12 Beta'sı Find X3 Pro’ya Geldi

OPPO’nun onun özel arayüzü olan ColorOS 12 Beta, Find X3 Pro için resmen sunuldu. Kullanıcılar güncelleme ile yeni arayüzü deneyebilecek.

Hemen hemen tüm akıllı telefon geliştiricileri tarafından özel bir şekilde geliştirilen arayüzler, büyük ilgi görüyor. OPPO tarafından geliştirilen sürüm ColorOS olarak adlandırdığı gibi sistem kullanıcıların cihazlarından çok daha iyi bir şekilde yardım almasını sağlıyor. Yapılan resmi açıklamalara göre kullanıcılar yeni dönem itibariyle 12. sürüm için güncelleme almaya başlayacak.

Başlangıç aşaması ile Beta sürümü duyurulan yeni gelişme, önümüzdeki günlerde diğer tüm telefonlara da sunulmaya başlanacak. Şirket yaptığı duyuruda hem Beta versiyon ile ilgili detayları hem de arayüze gelen yenilikler hakkında bilgiler paylaştı. Bu sayede uzun zamandan beri çeşitli sızıntılar ile gündeme gelen özel arayüzde yer alan pek çok yeni özellik de öğrenilmiş oldu.

ColorOS 12 Beta’da Neler Var?

Oppo Find X3 Pro modeli için öncelikli olarak sunulan Beta versiyon, kullanıcıların kararlı sürüm tanıtılmadan önce yeni özellikleri denemesini sağlıyor. Şu anda sadece Endonezya ve Malezya'daki Find X3 Pro kullanıcıları tarafından alınabilecek güncelleme, diğer bölgelerdeki kullanıcılara sunulmayacak.  OPPO, paylaştığı yol haritasında diğer modellere yönelik detaylara yer vermezken önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar kararlı sürüm için güncelleme alacak.

Güncellemenin hemen ardından yeni arayüz için detaylı olarak paylaşımlar yapılmaya başlandı. Ekran görüntüleri ile tasarım ve güncelleme adımlarını paylaşan kullanıcılar, bu sayede yeni arayüzde yer alacak pek çok özelliğin de öğrenilmesine katkı sağladı.

coloros12

Görsel olarak baştan aşağı yenilenen özel arayüzde performans iyileştirmeleri, yeni gizlilik ve güvenlik özellikleri bulunuyor. En çok dikkat çeken ise FlexDrop ve Smart Sidebar 2.0 olarak adlandırılan yenilikler. Kullanıcılar akıllı yan çubuk özellikleri ile pek çok ayar ve uygulamaya kenar çubuğu üzerinden ulaşabilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap