Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

OPPO'dan Yeni Kablosuz Kulaklık: Enco X

Çin menşeli OPPO firması, Hi-Fi ses sistemi ve kablosuz tasarımı ile ürettiği Enco X’i tanıttı. Dynaudio’nun ortaklığı ile üretilen kulaklığın amiral gemisi sınıfı olduğu belirtildi.

OPPO, Çin’de düzenlediği etkinlikte yeni amiral gemisi kulaklığını ürünleri arasına ekledi. OPPO Enco X, Hi-Fi özelliğini en iyi derecede kullanıcılarına hissettirmek için dört tane gürültü azaltma modu, çift çekirdekli yonga ve DBEE 3.0 ses sistemini kullandıklarını belirtti. Dört tane gürültü azaltma modu şeffaflık modu, gürültü azaltmayı aç/kapa, güçlü gürültü ve zayıf gürültü azaltma şeklinde kullanıcıya sunuluyor.

Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

OPPO Enco X'in dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi gecikme süresinin 47 ms’e kadar düşmesi. 4.8 gram ağırlığında olan kulaklık, Android ve iOS cihazlarda rahatça kullanılabiliyor ve Bluetooth 5.2 desteğine sahip. Ayrıca Enco X, IP54 su ve toza karşı dayanıklılık ve Qi Kablosuz Şarj gibi özelliklerde sunuyor.

Merak edilen konulardan bir diğeri olan pil ömründe ise 25 saatlik kullanım süresi sunuyor ancak güçlü gürültü azaltma modunda iken bu süre 20 saate kadar düşüyor.

OPPO Enco X şu an sadece Çin’de satışa sunuldu. 999 Yuan yani 1190 TL (vergiler hariç) fiyatı olan kulaklık kullanıcılarına Beyaz, Gece Siyahı ve Bambu Yeşili olarak üç farklı renk sunuyor. Türkiye’de henüz satışı olmayan kulaklığın Türkiye pazarına girmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap