Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Oppo A74 Özellikleri Ortaya Çıktı

A serisi ile telefon dünyasında yeni bir akım yaratmak isteyen Oppo’nun ilk yeni modellerinden birisi Oppo A74 olacak. Yeni cihaz hakkında pek çok detay ortaya çıktı.

Oppo tarafından tanıtımı tam olarak yapılmamış olmasına karşın, resmi mağazada yer verilen Oppo A74 modeli, şimdiden bilgilerin öğrenilmesini sağladı. Bugüne kadar pek çok farklı iddianın ve sızdırmanın yapıldığı yeni model için yaşanan son gelişme, bugüne kadarki pek çok iddianın da doğru olduğunu gösterdi. Oppo A74 5G destekli yeni model, 2021 yılında şirketin en büyük kozlarından birisi olacak.

Oppo A74 özellikleri neler?

Oppo A74 hakkında dikkat çeken ilk detay, 5G ve 4G olarak iki farklı versiyonun da satışa çıkacak olması. Bu bakımdan 5G teknolojisine ayak uydurmak isteyenler için 5G modeli çok daha cazip. Ancak 5G teknolojisine geçiş yapılmayan bölgeleri de göz önünde bulunduran şirket, daha uygun fiyat ile Oppo A74 4G seçeneğini de sunuyor.

Uygun fiyatlı ve fiyata göre daha yüksek bir performans sunacak Oppo A74, LCD bir ekran ile kullanım sunuyor. 90 Hz yenileme hızı ile oldukça ideal durumda olan cihazda kameralarda da üst özellikler bulunuyor. Arka kamerada dörtlü bir kurulumun tercih edildiği Oppo A74’te ana kamera 48 MP. Ana kameraya eşlik eden diğer kameralar ise 8 MP ultra geniş, 2 MP makro ve 2 MP derinlik şeklinde.

Cihazda bir diğer cazip özellik ise batarya kapasitesi. 5000 mAh ile uzun süreli kullanımların desteklendiği cihaz üstelik 18 W hızlı şarj desteği sayesinde de kesintisiz kullanım sunacak. Snapdragon 480 ile eşleşen ve böylece mevcut pil avantajlarını üst seviyeye çıkaran cihazda 6 GBRAM ve 128 GB dahili hafıza bulunuyor. Android 11 işletim sistemi deneyimi ve Oppo modellerinin olmazsa olmazlarından ColorOS 11.1 ara yüzü yeni modelde yer alacak.

Resmi olmamakla birlikte cihazın 342 Dolar’dan satılması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap