Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Opel, 2022 Astra Modeliyle Büyük Bir Sürpriz Yaptı!

Yeni modellerinde çok büyük değişiklikler yapmayan Opel, 2022 Astra modeli ile büyük bir sürpriz yaptı. Yeni aracın iç ve dış bölümlerinde yeni bir tasarıma geçildi.

Dünyanın en büyük araç üreticilerinden birisi olan Opel, 2022 yılında piyasaya sunacağı Opel Astra için özel bir tanıtım gerçekleştirdi. Tanıtımda araçtaki yeni tasarım detayları aktarılırken, araç içinde ve dışında yapılan değişiklikler oldukça dikkat çekti.

2022’de çok farklı bir Astra yollarda olacak

2022 yılında piyasaya çıkarılacak olan araç, bugüne kadar sürdürülen Opel tasarım çizgisinin tamamen dışında tutulmuş. Önceki serilerin hepsinde, oval bir tasarım tercih edilmiş olsa da Opel mevcut tasarımdan vazgeçmiş. 2022 Opel Astra modelinde daha köşeli bir tasarım ile dikkat çeken Opel, tasarım dünyasındaki köşe trendini de yeni aracıyla takip ediyor.

İç ve dış bölümlerde yapılan değişikliklerle araç adeta baştan aşağı yenilenmiş durumda. Mevcut tasarım değişikliklerine ek olarak aracın farları, aynaları, bagaj kapağı ve tampon yapıları önceki modele göre oldukça değiştirilmiş. Kokpit Bölgesinde yapılan incelemelerde ise kesintisiz göstergenin tercih edilmesi, aracın daha farklı bir görünümüne sahip olmasını sağlıyor. Özel multimedya ekranı ve gösterge paneli ile araca sürücünün tam anlamıyla hakim olmasını sağlayan Opel, böylece daha rahat ve konforlu bir yolculuk sunuyor. Üstelik tasarım değişikliğine ek olarak yeni modeldeki iç hacim de arttırılmış.

Opel Astra 2022 özellikleri neler?

Araçta, tasarım değişikliğinin yanı sıra 6 ileri manuel ya da 8 ileri otomatik versiyonlarından birisi tercih edilebilecek. Ancak motor özelliklerine yönelik herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Dizel, benzin ve hibrit olarak üç farklı versiyon ile piyasada yer alacak araç için motor gücünde de farklı seçenekler sunulacak.

Araç için yapılan tanıtımda 2021 yılının Eylül ayı itibariyle ön sipariş döneminin başlayacağı belirtildi. Ön sipariş dönemindeki siparişler, 2022 yılının ilk ayı itibarıyla teslim edilecek ve araç için 2022 yılının ilk ayları itibarıyla satış dönemi başlatılacak. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap