Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

OnePlus 9 Pro’nun Özellikleri Sızdırıldı!

Yılın son günlerine girdiğimiz şu zamanlarda herkes yeni çıkacak olan telefon modellerini merak ediyor. OnePlus’ın 2020 bitmeden tanıtması beklenen yeni oyuncağı OnePlus 9 Pro’nun özellikleri ise henüz duyurulmadan Geekbench’te sızdırıldığı iddia ediliyor.

Teknolojiyi yakından takip edenlerin merakla beklediği OnePlus Pro’nun özellikleri Geekbench’te sızdırıldığı iddiası heyecanlandırdı. 2021 Mart ayında duyurulması beklenen OnePlus 9 Pro’nun ‘LuBan LE2117’ adıyla ortaya çıktığı söyleniyor.

OnePlus 9 Pro olduğu iddia edilen telefonun özellikleri ise şöyle:

OnePlus’ın yeni amiral gemisi 9 Pro’nun işletim sistemi Android 11 olarak piyasaya sürülecek. Performans canavarı olacağı iddialarını kanıtlayan bir diğer özellik ise içerisinde 8 GB ram olacak. İsmi gizlenen ve ‘lahania’ kod adı kullanılan bir anakart üzerine kurulu olan cihaz, 8 çekirdekli sistemde, 1.8 GHz işlemci hızı olacak.

OnePlus 9 Pro Benchmark testlerinde yine ‘LuBan LE2117’ ismiyle tek çekirdekte 1122 puan; çoklu çekirdek testinde 2733 puan alarak piyasaya iddialı bir giriş yapacağını kanıtladı.

OnePlus 9 Pro fiyatı ne kadar olacak?

OnePlus şirketinden henüz 9 Pro ile ilgili açıklama gelmedi. Önümüzdeki Mart ayında çıkması planlanan akıllı telefonun bir alt modeli olan OnePlus 8 Pro’nun 10 bin liralık fiyatına bakacak olursak 9 Pro’nun daha altında olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

2021 Samsung Galaxy S21 ile açılacak!

Kullanıcıların merakla beklediği bir diğer akıllı telefon ise Samsung Galaxy S21. Galaxy S 21’in piyasaya Ocak ayının sonlarında gelmesi bekleniyor. Samsung Galaxy S21’in, OnePlus Pro’dan önce çıkmasının avantajları ve dezavantajları olacak mı? Bunu zaman gösterecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumlu olan yazar, 7 yıldır blog yazarlığı yapmaktadır. Danışanlarına da son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermektedir. Teknolojio ortak kurucularındandır.

Yorum Yap