Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

OnePlus 9 Pro’nun Özellikleri Sızdırıldı!

Yılın son günlerine girdiğimiz şu zamanlarda herkes yeni çıkacak olan telefon modellerini merak ediyor. OnePlus’ın 2020 bitmeden tanıtması beklenen yeni oyuncağı OnePlus 9 Pro’nun özellikleri ise henüz duyurulmadan Geekbench’te sızdırıldığı iddia ediliyor.

Teknolojiyi yakından takip edenlerin merakla beklediği OnePlus Pro’nun özellikleri Geekbench’te sızdırıldığı iddiası heyecanlandırdı. 2021 Mart ayında duyurulması beklenen OnePlus 9 Pro’nun ‘LuBan LE2117’ adıyla ortaya çıktığı söyleniyor.

OnePlus 9 Pro olduğu iddia edilen telefonun özellikleri ise şöyle:

OnePlus’ın yeni amiral gemisi 9 Pro’nun işletim sistemi Android 11 olarak piyasaya sürülecek. Performans canavarı olacağı iddialarını kanıtlayan bir diğer özellik ise içerisinde 8 GB ram olacak. İsmi gizlenen ve ‘lahania’ kod adı kullanılan bir anakart üzerine kurulu olan cihaz, 8 çekirdekli sistemde, 1.8 GHz işlemci hızı olacak.

OnePlus 9 Pro Benchmark testlerinde yine ‘LuBan LE2117’ ismiyle tek çekirdekte 1122 puan; çoklu çekirdek testinde 2733 puan alarak piyasaya iddialı bir giriş yapacağını kanıtladı.

OnePlus 9 Pro fiyatı ne kadar olacak?

OnePlus şirketinden henüz 9 Pro ile ilgili açıklama gelmedi. Önümüzdeki Mart ayında çıkması planlanan akıllı telefonun bir alt modeli olan OnePlus 8 Pro’nun 10 bin liralık fiyatına bakacak olursak 9 Pro’nun daha altında olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

2021 Samsung Galaxy S21 ile açılacak!

Kullanıcıların merakla beklediği bir diğer akıllı telefon ise Samsung Galaxy S21. Galaxy S 21’in piyasaya Ocak ayının sonlarında gelmesi bekleniyor. Samsung Galaxy S21’in, OnePlus Pro’dan önce çıkmasının avantajları ve dezavantajları olacak mı? Bunu zaman gösterecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap